"Dopasowani kompani". Jak dopasować psa do właściciela?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 10:59
Masz dużo energii, a stres zabijasz bieganiem? A może wolisz odreagować z pilotem w dłoni? Sprawdź, czy w twojej rodzinie lepiej odnajdzie się żwawy gończy polski, czy może maleńki, ale pracowity york.
Audio
  • Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na adoptowanie psa konkretnej rasy? (Bążur/Czwórka)
Psy dobrze dobrane do potrzeb właścicieli są szczęśliwsze, bo ich naturalne potrzeby zostają spełnione
Psy dobrze dobrane do potrzeb właścicieli są szczęśliwsze, bo ich naturalne potrzeby zostają spełnioneFoto: Glow Images/East News

Ruszyła akcja "Dopasowani kompani". Chodzi o to, by psa nie dobierać tylko w oparciu o jego wygląd, ale przede wszystkim cechy charakteru. - Różne zapotrzebowania ludzi - na zwierzęta pracujące, jak yorki, towarzyszące, czy rozrywkowe, np. shih tzu - to był powód, dla którego stworzone zostały rasy - mówiła Dagmara Majewska lekarz weterynarii. Jak podkreślała, zanim więc postanowimy zaadoptować czworonoga, warto o radę poprosić zoopsychologa, który zapyta nas o nawyki, ilość godzin spędzanych dziennie w pracy, czy sposób spędzania wolnego czasu.

W programie zdradzała także m.in., na ile prawdziwe jest zdanie "pokaż mi swojego psa, a powiem Ci, kim jesteś" i dlaczego psy i ich właściciele z biegiem lat upodabniają się do siebie. Mówiła także, jakie rasy powinni dobierać sobie flegmatycy, a jakie miłośnicy sportów na świeżym powietrzu.

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi: Piotr Galus

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 13.09.2016

Godzina emisji: 8.15

kd/jsz

Czytaj także

Wolontariat? Jesteś potrzebny zwierzakom!

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 12:49
Praca w schronisku dla psów i kotów, ratowanie koni przed rzezią, walka z przemysłem futrzarskim, pomoc delfinom - tu najważniejsze są serce i empatia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróże ze zwierzętami. Jak się do nich przygotować?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 15:36
- Podróże autem z naszego punktu widzenia nie są niczym dziwnym. Z punktu widzenia psa jest odwrotnie. Nagle zwierzęciu "ucieka" podłoże spod łap, a to nie jest naturalne - mówiła psia behawiorystka Aneta Awtoniuk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Canisterapia, kynoterapia - bo psy to świetni terapeuci!

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 14:13
Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Kocha bezwarunkowo, nie dostrzega naszych wad. Okazuje się, ze może nas także… wyleczyć.
rozwiń zwiń