Studia w Singapurze. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 16:07
- Nie było łatwo się tam dostać. Warunkiem zdobycia miejsca w Singapurze były dobre wyniki w nauce i wysoki poziom języka angielskiego, udokumentowany odpowiednimi certyfikatami – opowiadał Mateusz Małkowski, który powrócił z wymiany studenckiej w Singapurze.
Audio
  • Jak dostać się na studia w Singapurze? (Dajesz radę/Czwórka)
Panorama Singapuru. Jak dostać się na studia do jednego z najnowocześniejszych miast na świecie?
Panorama Singapuru. Jak dostać się na studia do jednego z najnowocześniejszych miast na świecie?Foto: Pixabay/Domena publiczna

To położona w płd.-wsch. Azji wyspa wielkości Warszawy, a na niej nowoczesne wieżowce i zabytki z czasów kolonialnych. Uczelnie w Singapurze plasują się w czołówce najlepszych na świecie. – Przedmioty o tematyce zgodnej z moim kierunkiem studiów musiałem konsultować z moimi wykładowcami, by nie pojawiły się różnice programowe - wspominał w rozmowie z Justyną Tylczyńską.

Jak dostać się na studia do jednego z singapurskich uniwersytetów? Jak wygląda system nauczania, zaplecze uniwersyteckie, zajęcia pozauczelniane i co daje spędzenie kilku miesięcy na azjatyckiej uczelni? Dlaczego singapurczycy dużo bardziej niż Polacy skoncentrowani są na swojej zawodowej karierze i jak wygląda codzienność w tamtejszych akademikach? Ile kosztuje studenckie życie w Singapurze i jak zorganizować sobie tam m.in. mieszkanie? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Mateusz Małkowski (student finansów i ekonomii na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie) 

Data emisji: 27.06.2018

Godzina emisji: 14.07

kd/ac

Czytaj także

Masz pomysł na siebie? Ubiegaj się o stypendium

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 17:43
- W programie Stypendium z Wyboru realizujemy marzenia młodych - studentów i świeżo upieczonych absolwentów. Skierowany jest on do tych wszystkich, którzy mają głowy pełne pomysłów - mówi Gabriela Rakowska z fundacji Absolwent.pl
rozwiń zwiń
Czytaj także

In Between? Jak pogranicze wpływa na tożsamość

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 19:20
- Projekt "In Between?" wyrósł z Ekspresu Wolności, którego uczestnicy odwiedzali miejsca związane z przemianami 1989 roku w Europie. Chodzi nam przede wszystkim o pogłębianie pamięci historycznej - tłumaczył w Czwórce Rafał Rogulski, dyrektor organizującej to przedsięwzięcie Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia w Niemczech. Co powinieneś wiedzieć zanim wyjedziesz?

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2018 16:05
Anna Kobus w Kolonii m.in. na uczelni sportowej Sporthochschule i w Institute of European Sport Development and Leisure Studies spędziła 2 lata. Podróżowała po Westfalii, zwiedziła też Belgię, Holandię i Luksemburg. Jak polska studentka wspomina pobyt na Erasmusie u zachodnich sąsiadów?
rozwiń zwiń