"Rok bez zakupów " - reportaż Joanny Bogusławskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 13:07
Mniej rzeczy w garderobie to więcej oddechu dla naszej planety, przekonuje Anna Pięta. Dziś to już ponad półtora roku bez zakupów. 
Audio
  • "Rok bez zakupów" - reportaż Joanny Boguslawskiej
Anna Pięta
Anna PiętaFoto: Jerzy Sadowski

Sama promuje modę odpowiedzialną, a w zeszłym roku świadomie nie kupiła żadnego nowego ubrania Postanowiła co najmniej przez rok nie kupować nowych rzeczy. Anna Pięta była założycielką targów HUSH Warsaw, wtedy mówiła o kupowaniu lepszej mody od lokalnych marek i projektantów  chciała w ten sposób pokazać, że świadome i dobre zakupy są możliwe.

Dziś mówi o tym, by nie kupować w ogóle jeśli nie jest to naprawdę baaardzo konieczne. Sprawdzić, co mamy w szafie, posprzątać ją, przeorganizować, wymienić się na ubrania lub kupić z drugiej ręki. Chciałaby mieć jak najmniej rzeczy, dziś to ok. 90 sztuk odzieży. Jej zdaniem naszym największym grzechem jest chciwość, której nie sposób zaspokoić i wynikające z niej marnotrawstwo, które generuje miliony ton odpadów, nie tylko tekstylnych.

By mówić o tym, jak żyć w zgodzie z samym sobą i bez otaczania się zbędnymi przedmiotami razem z Martyna Sztabą prowadzi podcast o zrównoważonym rozwoju, ekologii i zero waste.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Joanny Bogusławskiej pt. "Rok bez zakupów", wyemitowanego 6 sierpnia w Czwórce o godz. 21.15.

***

Tytuł audycji: Reportaż

Data emisji: 6.08.2019

Godzina emisji: 21.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janina Jankowska - legenda polskiego reportażu

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 11:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Efekt Sendlerowej" - reportaż Beaty Kwiatkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 21:16
Mówiła, że żałuje, że nie zrobiła więcej. Powtarzała: "każdemu, kto tonie należy podać rękę" oraz "Ludzi należy dzielić na dobrych i złych - inne podziały nie mają znaczenia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Droga Pana Cogito. Warszawskie impresje Zbigniewa Herberta

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 11:00
- Miałem szansę w życiu zwiedzania różnych miejsc interesujących - mówił w jednym z wywiadów Zbigniew Herbert. Dziennikarka Beata Kwiatkowska postanowiła ruszyć w podróż śladami poety.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert na dwa M. Opowieść o o Filipie Presseisenie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 15:00
30-letni organista stał się bohaterem reportażu Hanny Bogoryja Zakrzewskiej "Koncert na dwa M - muzyka i marzenia". Jak jego życie "zgrało się" z muzyką? 
rozwiń zwiń