X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert na dwa M. Opowieść o o Filipie Presseisenie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 15:00
30-letni organista stał się bohaterem reportażu Hanny Bogoryja Zakrzewskiej "Koncert na dwa M - muzyka i marzenia". Jak jego życie "zgrało się" z muzyką? 
Audio
  • "Koncert na dwa M - muzyka i marzenia" - reportaż Hanny Bogoryja zakrzewskiej (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: jameslee/Pixabay.com

Filip Presseisen na początku swojej edukacji muzycznej był przekonany, że tylko muzyka Bacha jest warta zgłębiania. Nie widział też siebie w roli koncertującego organisty albo grającego na mszy. A jednak teraz jest organistą w kościele, organistą kinowym, nauczycielem oraz prowadzi własny zespół grający swing. Autorce reportażu opowiada o swoim życiu i o odwadze, która pozwala mu iść własną drogą.

Za "Koncert na dwa M - muzyka i marzenia" Hanna Bogoryja Zakrzewska została nagrodzona Grand Prix KRRiT na Gali Polskich Reportażystów.

Wszystkie nagrodzone reportaże znajdują się na stronie Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia >>> Zapraszamy też do wysłuchania rozmowy z nagrodzonymi Srebrnym Melchiorem twórcami reportażu "Bitwa pod Gortatem" oraz wywiadu z Antkiem Rokickim - finalistą Konkursu dla Młodych Reportażystów im. Jacka Stwory.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Data emisji: 23.11.2018

Godzina emisji: 11.30

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gotowały, cerowały, ratowały. Służące do wszystkiego

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 12:40
Kiedyś to one wiedziały wszystko, dziś my nie wiemy o nich prawie nic. - Bez służących żaden dom by nie istniał. Mimo to ich historie rozpłynęły się, nikt ich nie spisał, nie zachował - opowiada Joanna Kuciel-Frydryszak, autorka książki "Służące do wszystkiego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rasa Rimickaite: kino litewskie to nie tylko mgła i poetyckość

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 16:02
"Na łące, we mgle, stoi koń" – zdaniem kuratorki festiwalu Sonaty Žalneravičiute to pierwszy stereotyp na temat kina litewskiego. Kolejne to: zwolnione tempo, brak ruchu, dużo milczenia. Czy Litwini rzeczywiście kochają poetyckość w kinie? 
rozwiń zwiń