Stres u zwierząt. Nie bagatelizuj go

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 05:50
Tym razem zajmiemy się konsekwencjami stresu u zwierząt, który może przybrać postać agresywną lub też depresyjną i doprowadzić do chorób psychosomatycznych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Aneta Jungerova

Sprawdź
pies 1200.jpg
Od drapieżnika do domowego pupila. Co się zmieniło?

Stres to zaburzenie równowagi organizmu. To od zwierzęcia - jego temperamentu i wcześniejszych doświadczeń - zależy, jak będzie go przeżywało: czy będzie on miał negatywne konsekwencje czy będzie motywacją do działania. A zwierzaki stresować może wszystko: nieobecność opiekuna lub jego całkowita zamiana, pojawienie się nowego członka rodziny lub nowego zwierzęcia, zmiana w dotychczasowym sposobie żywienia, przeprowadzka czy nawet podróż.

Posłuchaj:

W audycji spróbujemy także założyć hodowlę gupików. Te ryby zna chyba każdy, kto próbował swoich sił w akwarystyce słodkowodnej.

***

Na audycję Dajesz radę zapraszamy w poniedziałek (04.01) po godz. 14.05. Program poprowadzi Kacper Kowalczyk

kul

Czytaj także

Sekretne życie zwierząt. Kto żyje w komunie, komu się bez ludzi nudzi?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 17:00
- Nie ma bariery między sferą psychiczną ludzi i zwierząt. Wszystkie uczucia, które mamy, występują też w świecie zwierząt. Co więcej, one z tego świata pochodzą - podkreśla dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ZOO.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak pies z kotem. Za co pokochaliśmy te zwierzęta?

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 20:15
Jedno z nich żyje z ludźmi, drugie jakby obok nich. Pies i kot to dwa najpopularniejsze gatunki towarzyszących zwierząt w Polsce i Europie.
rozwiń zwiń