Fora dyskusyjne nie są przeżytkiem

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 19:17
Choć obecnie znaczna część internetowych dyskusji przeniosła się na portale społecznościowe to zdaniem Artura Rudnickiego ze szkół technicznych w Radomiu klasyczne fora internetowe w dalszym ciągu mają swoją rację bytu.
Audio

Dawniej wątki zakładane na forach różnych stron stanowiły główne miejsce wymiany opinii i informacji pomiędzy internautami. Dziś dyskusja w sieci przybiera najczęściej postać komentarzy pod statusami na Facebooku. Mimo tej zmiany zdaniem Artura Rudnickiego w ramach własnej strony w dalszym ciągu warto mieć wydzieloną przestrzeń na umieszczanie opinii.

- Zwróćmy uwagę na to, że fora dyskusyjne, wymiana komentarzy towarzyszą nam od zawsze. Z kolei dla przykładu portal Nasza Klasa, najpierw cieszył się niesamowitą popularnością, a potem jego rozwój uległ zahamowaniu. Teraz mamy na topie Facebooka, gdzie możemy wymieniać się informacjami, ale jest pytanie czy ktoś po drugiej stronie oceanu jeśli będzie chciał skorzystać z naszych wiadomości będzie mógł z nich naprawdę skorzystać – zastanawiał się gość "Czwartego wymiaru".

Zdaniem Rudnickiego fora dyskusyjne ciągle mają wiele pożytecznych zastosowań. Przydają się do komentowania naszej rzeczywistości, wymiany poglądów, współpracy między różnymi osobami, ale też do wymiany doświadczeń np. edukacyjnych. - Dzięki forom możemy poznać opinię różnych ludzi, niekoniecznie nam znanych – przekonywał gość Kuby Marcinowicza.

Więcej na temat współczesnej roli for internetowych dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: Facebook Kuba nasza klasa
Czytaj także

Nie wszystko dobre, co forum zachwala

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2011 10:17
Jesteś w ciąży i potrzebujesz porady, chcesz kupić samochód, szukasz najtańszej apteki. Gdy opinia znajomych, Ci nie wystarcza – szukasz w Internecie. Nie podejrzewasz nawet, że część wpisów może pochodzić od "ambasadora marki" czy "wzmacniacza".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aplikacje webowe ułatwiają życie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2012 20:02
Choć wielu nie wie czym są, to korzystają z nich niemal wszyscy użytkownicy Internetu. Zdaniem specjalistów to właśnie do web apss'ów będzie należeć przyszłość Sieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anonimowość w Internecie - wyraz wolności czy narzędzie wrogości?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 22:00
28 lutego (wtorek) w godz. 11:00-14:00, w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbędzie się kolejne spotkanie poświęcone diagnozie języka i korzystania z Sieci jako przestrzeni publicznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Skąd się biorą internetowi hejterzy?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 18:10
Swym jadem zatruwają każdą sieciową dyskusję, psują atmosferę wokół każdego przedsięwzięcia. W Czwórce wspólnie z redaktorami programu "Poziom 2.0" zastanawialiśmy się, jak sobie radzić z internetowymi krytykantami.
rozwiń zwiń