Do urlopu zacznij się przygotowywać tydzień wcześniej

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 17:00
Cała sztuczka z dobrym urlopem jest taka, że trzeba się do tego urlopu zabrać tydzień przed urlopem. A na wyjeździe telefon należy zostawić w pokoju hotelowym.
Audio
  • Marcin Kwieciński podpowiada jak dobrze spędzić urlop

Udany urlop kojarzy nam się przede wszystkim z ładną pogodą i odpoczynkiem od pracy, warto zadbać, żeby przez dwa tygodnie solidnie odpocząć. Przyniesie to korzyści i pracownikowi i pracodawcy - podpowiada Marcin Kwieciński, ekspert ds. produktywności.

- Jak idziemy na urlop to trzeba się wyluzować. Ważne, by nie iść na urlop myśląc o pracy. Często podczas wypoczynku dzwonią do nas współpracownicy i szefowie, wtedy telefon należy zostawiać w hotelu, nie odbierać - radzi Marcin Kwieciński. Trudniej jest zostawić firmę, gdy jesteśmy jej właścicielem lub prezesem. - Gdy mówimy o najwyższej kadrze zarządzającej to zazwyczaj ciężko jest się całkowicie wyłączyć. Wtedy warto wyznaczyć jedna godzinę dziennie przy mailu (nie przy telefonie) i tego się ściśle trzymać.

O kilka spraw warto zadbać jeszcze przed urlopem. Przede wszystkim szukamy osoby, która zastapi nas podczas urlopu, w skrzynce mailowej ustawiamy status, że przebywamy na urlopie i kto nas zastępuje. Na tydzień przed wyjazdem robimy listę spraw do zrobienia i dzielimy je na te, które jeszcze załatwimy przed wakacjami i te, które mogą poczekać.

A jak odpocząć, gdy uwielbiamy nowoczesne gadżety i na urlop jedziemy ze smartfonem w kieszeni, tabletem i notebookiem w plecaku - tego dowiesz sie słuchając załaczonej audycji "Czwarty wymiar".

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lodówka da nam znać, jak się skończy mleko

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 08:07
Lodówka przyszłości będzie informowała swojego właściciela o tym, jakich produktów w niej brakuje, na przykład, wysyłając listę zakupów na jego telefon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czytelnictwo spada? Na targach coraz większe tłumy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 18:35
W Warszawskich Targach Książki uczestniczy 500 wystawców z kraju i zagranicy oraz 400 autorów i tłumaczy książek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 13:30
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomi wkrótce program pilotażowy "Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku"
rozwiń zwiń