Tanie oprogramowanie w chmurze

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2012 18:44
Wielu użytkowników komputerów często ucieka się do nielegalnych sposobów pozyskania niezbędnego software'u. Kuba Marcinowicz sprawdził, co zrobić by korzystać z tego tanio i legalnie.
Audio

- Cena komputera na dobrym poziomie od lat się nie zmienia. To jakieś 3 tysiące złotych - mówi Sebastian Wilczewski, specjalista IT. - Do tego musimy jednak kupić kilka potrzebnych programów, np. pakiet biurowy, ochronę antywirusową czy ulubioną grę. Tu zaczynają się dodatkowe koszty. Do tych trzech tysięcy trzeba dodać kilkaset, a czasem kilka tysięcy złotych - dodaje.

Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie nowego software'u, należy sprawdzić, czy rzeczywiście go potrzebujemy. Być może program wbudowany w system zapewniwszystkie funkcje, jakie są nam niezbędne. - Ludzie często są po prostu "kolekcjonerami". Chcąc mieć najlepsze programy, których wiele funkcji wcale nie jest im potrzebnych. Tym samym skazują się na wysokie koszty - mówi specjalista IT.

Z problemem drogiego software'u borykają się też firmy, które muszą wykupić wiele licencji tego samegoprogramu. - Każda firma musi się zastanowić, czy dany software jest jej na pewno potrzebny. Warto wtedy skorzystać z wersji testowej dostarczanej przez producenta - radzi Sebastian Wilczewski.

Ciekawą i tanią opcją jest również cloud computing - jak działa, dowiesz się, słuchając audycji Kuby Marcinowicza "Czwarty wymiar". Z załączonego nargania dowiesz się również, jak filmy produkujące oprogramowanie rozpieszczają klientów indywidualnych i jak student może dostać software za darmo.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa zabawka służb. Samounicestwiający się pendrive

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2012 16:54
Urządzenie, gdy zginie lub wpadnie w niepowołane ręce, popełnia wirtualne samobójstwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bojowe soczewki kontaktowe dla amerykańskich żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2012 13:22
Dzięki nim będą oni mogli wkrótce widzieć znacznie więcej, niż ich przeciwnicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lodówka da nam znać, jak się skończy mleko

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 08:07
Lodówka przyszłości będzie informowała swojego właściciela o tym, jakich produktów w niej brakuje, na przykład, wysyłając listę zakupów na jego telefon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 13:30
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomi wkrótce program pilotażowy "Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku"
rozwiń zwiń