Do urlopu zacznij się przygotowywać tydzień wcześniej

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 17:00
Cała sztuczka z dobrym urlopem jest taka, że trzeba się do tego urlopu zabrać tydzień przed urlopem. A na wyjeździe telefon należy zostawić w pokoju hotelowym.
Audio
  • Marcin Kwieciński podpowiada jak dobrze spędzić urlop

Udany urlop kojarzy nam się przede wszystkim z ładną pogodą i odpoczynkiem od pracy, warto zadbać, żeby przez dwa tygodnie solidnie odpocząć. Przyniesie to korzyści i pracownikowi i pracodawcy - podpowiada Marcin Kwieciński, ekspert ds. produktywności.

- Jak idziemy na urlop to trzeba się wyluzować. Ważne, by nie iść na urlop myśląc o pracy. Często podczas wypoczynku dzwonią do nas współpracownicy i szefowie, wtedy telefon należy zostawiać w hotelu, nie odbierać - radzi Marcin Kwieciński. Trudniej jest zostawić firmę, gdy jesteśmy jej właścicielem lub prezesem. - Gdy mówimy o najwyższej kadrze zarządzającej to zazwyczaj ciężko jest się całkowicie wyłączyć. Wtedy warto wyznaczyć jedna godzinę dziennie przy mailu (nie przy telefonie) i tego się ściśle trzymać.

O kilka spraw warto zadbać jeszcze przed urlopem. Przede wszystkim szukamy osoby, która zastapi nas podczas urlopu, w skrzynce mailowej ustawiamy status, że przebywamy na urlopie i kto nas zastępuje. Na tydzień przed wyjazdem robimy listę spraw do zrobienia i dzielimy je na te, które jeszcze załatwimy przed wakacjami i te, które mogą poczekać.

A jak odpocząć, gdy uwielbiamy nowoczesne gadżety i na urlop jedziemy ze smartfonem w kieszeni, tabletem i notebookiem w plecaku - tego dowiesz sie słuchając załaczonej audycji "Czwarty wymiar".

(pj)

Czytaj także

Lodówka da nam znać, jak się skończy mleko

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 08:07
Lodówka przyszłości będzie informowała swojego właściciela o tym, jakich produktów w niej brakuje, na przykład, wysyłając listę zakupów na jego telefon.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czytelnictwo spada? Na targach coraz większe tłumy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 18:35
W Warszawskich Targach Książki uczestniczy 500 wystawców z kraju i zagranicy oraz 400 autorów i tłumaczy książek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 13:30
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomi wkrótce program pilotażowy "Wsparcie na pierwsze wdrożenie wynalazku"
rozwiń zwiń