"Pitbull", "Nowy początek" czy "Dzieciństwo wodza"? Na co wybrać się do kina?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 14:29
"Pitbull. Niebezpieczne kobiety" Patryka Vegi, "Nowy początek" z Amy Adams i "Dzieciństwo wodza" Brady'ego Corbeta - to trzy premiery filmowe, które w "Stacji Kultura" omawia krytyk filmowy Łukasz Muszyński.
Audio
  • Z krytykiem Łukaszem Muszyńskim, polecamy premiery filmowe tygodnia (Stacja Kultura/Czwórka)
Jan Fabiańczyk był pierwowzorem postaci Majami w serialu Pitbull
Jan Fabiańczyk był pierwowzorem postaci "Majami" w serialu "Pitbull"Foto: Mat. pras./Kino Świat

- "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" poświęcony jest policjantkom, które z odznaką służą ojczyźnie i walczą z przestępcami. Tym razem czarnymi charakterami są panowie z mafii paliwowej - zdradza Łukasz Muszyński. Scenariusz filmu powstał bardzo szybko, a jego podstawę stanowią autentyczne opowieści policjantek. Ile gwiazdek od Czwórkowego krytyka dostała najnowsza produkcja Patryka Vegi?

Sprawdź także:
Joanna_Kulig_PAP_1200x660.jpg
Joanna Kulig: "Pitbull" to postaci z krwi i kości

Naszą drugą propozycją jest "Nowy początek" Denisa Villeneuve'a, w którym Amy Adams wciela się w rolę lingwistki, próbującej nawiązać kontakt z obcymi. - To jest jeden z najzdolniejszych reżyserów tworzących obecnie w Hollywood - przekonuje Łukasz Muszyński, który ma jednak z tym twórcą "pewien problem". Na czym on polega i jaką ocenę dostaje od niego "Nowy początek"? 

Obejrzyj zwiastun:


Fanom Jeana-Paula Sartre’a polecamy natomiast film "Dzieciństwo wodza" - wyróżniony w Wenecji debiut reżyserski Brady'ego Corbeta, znanego m.in. z "Melancholii" Larsa von Triera. Film rozgrywa się we Francji tuż po I wojnie światowej i ma trzech głównych bohaterów: wysłannika amerykańskiego prezydenta, który ma negocjować nowy, powojenny ład, jego żonę, no i przede wszystkim znudzonego syna, na którym skupia się akcja. Jakie są wady i zalety tej niskobudżetowej produkcji?  

Obejrzyj trailer:


Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, portal Filmweb.pl)

Data emisji: 11.11.2016

Godzina emisji: 11.26

jsz/kd

 

Czytaj także

Operator kamery. Jakub Tytus o kulisach zawodu

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 16:20
Jest absolwentem łódzkiej Filmówki, pracował z Patrykiem Vegą przy "Pitbullu", w szufladzie ma kilka pomysłów na własny film. - Moim największym przyjacielem w tym fachu jest kamera. Jesteśmy w stałym kontakcie, mogę na niej polegać i wiem, na co ją stać - opowiada Jakub Tytus.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery na srebrnym ekranie. Co warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 13:59
Nagrodzona w Gdyni "Ostatnia rodzina", nowy horror twórcy serialu "Od zmierzchu do świtu", oraz obraz, w którym Mark Wahlberg walczy z żywiołem - o tych filmach rozmawialiśmy z krytykiem Łukaszem Muszyńskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Inferno", "Absolutnie fantastyczne" i "Bociany"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 13:10
Popularny brytyjski serial komediowy w wersji fabularnej, ekranizacja najlepiej sprzedającej się książki 2013 roku i "Bociany", które znów zaczynają roznosić dzieci. W ten weekend w kinie każdy znajdzie coś dla siebie.
rozwiń zwiń