Romanse wszech czasów. Kto kocha najmocniej?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 12:07
Lana Turner i Johny Stompanato, w których miłość wkradła się zbrodnia, ale także Bonnie i Clyde, Henryk VIII i Anna Boleyn, Brigitte Bardot i Roger Vadim, Frida Kahlo i Diego Rivera oraz Marylin Monroe i Joe DiMaggio - o kim jeszcze możemy przeczytać na kartach "38 romansów wszech czasów", autorstwa Megan Gressor i Kerry'ego Cooka?
Audio
  • O książce "Wszystko z miłości. 38 romansów wszech czasów" opowiada Paulina Potrykus-Woźniak (Stacja Kultura/Czwórka)
Joe DiMaggio i Marilyn Monroe podczas ceremonii ślubnej w Kalifornii w 1954 roku. Zdjęcie wykorzystano również na okładce książki Wszystko z miłości. 38 romansów wszech czasów.
Joe DiMaggio i Marilyn Monroe podczas ceremonii ślubnej w Kalifornii w 1954 roku. Zdjęcie wykorzystano również na okładce książki "Wszystko z miłości. 38 romansów wszech czasów". Foto: PAP/CPC

rogozinski 1200.jpg
Alek Rogoziński i kryminały, które czytasz z uśmiechem

Opowieści o słynnych historycznych kochankach, namiętności ludzi pióra, hollywoodzkie zauroczenia, romanse artystów, polityków, książąt i królów. Trzydzieści osiem par i tyle samo historii, w których mieszają się ze sobą uczucia, skandale, a nawet zbrodnie. - Usytuowałabym tę książkę gdzieś pomiędzy biografistyką, a baśniami, mitami o ludzkim losie, które pokazują, jak życie może być piękne, a jednocześnie skomplikowane, i jak nieoczekiwanie mogą pleść się koleje ludzkiego losu - opowiadała Paulina Potrykus-Woźniak.

Jak przyznała, miłość ludzi znanych bywa bardziej "złożona" niż ta zwykłych śmiertelników. - Na świeczniku jest trudniej, ta miłość - jak pokazują historie w książce - nie zawsze przynosi satysfakcję i zadowolenie - opowiadał gość Czwórki. Która z gwiazd Hollywood kochała najmocniej, a kto dla swego wybranka gotów był zabić? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

Paulina Potrykus-Woźniak Rita Hayworth była jedną z osób, które miały wszystko, a brakowało jej jedynie miłości. Pogubiła się wśród blichtru. Trudno było jej odnaleźć drogę, by zadbać o najprostsze i najważniejsze sprawy

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Paulina Potrykus-Woźniak (redaktorka książki "Wszystko z miłości. 38 romansów wszech czasów" Megan Gressor i Kerry'ego Cooka)

Data emisji: 14.02.2017

Godzina emisji: 10.15

kd/jsz

Czytaj także

Komiks "Bradl" - to "pełnokrwista opowieść historyczna"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 14:11
"Bradl. Polak, który oszwabił Niemców" to historia oparta na losach Kazimierza "Bradla" Leskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, błyskotliwego inżyniera, który na czas wojny przeobraził się w nieuchwytnego konspiratora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mistrz i Małgorzata". Książka, której miało nie być

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 15:06
Książka rosyjskiego pisarza i dramaturga Michaiła Bułhakowa jest dziś jedną z podstawowych lektur młodzieży w Polsce i Rosji. - Tymczasem pierwszą wersję "Mistrza i Małgorzaty" autor spalił - mówi Kinga Michalska, miłośniczka i znawczyni literatury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czarci pomiot". Szekspirowska "Burza" w więzieniu

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 15:03
"Czarci pomiot" autorstwa kanadyjskiej pisarki Margaret Atwood, to jedna z powieści, stworzonych w ramach "Projektu Szekspir" i inspirowanych dziełami legendarnego twórcy.
rozwiń zwiń