X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chiński Nowy Rok. Tym razem patronuje mu Kogut

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 13:05
Symbolizuje on dynamizm i entuzjazm w działaniu, ryzyko, ale także stawianie w życiu na jakość. - Kogut oznacza też współpracę i ważny jest pierwiastek, który mu towarzyszy. Ogień oznacza, że wszystko może iść gwałtownie w dobrą lub złą stronę - wyjaśnia w Czwórce Zuzanna Krzysztofik z Muzeum Etnograficznego w Warszawie.    
Audio
  • Chiński Nowy Rok - jakie towarzyszą jego obchodom tradycje? (Stacja Kultura/Czwórka)
Lampiony to jeden z najbardziej tradycyjnych elementów obchodów Chińskiego Nowego Roku
Lampiony to jeden z najbardziej tradycyjnych elementów obchodów Chińskiego Nowego RokuFoto: Toa55/Shutterstock.com

- Obchody Chińskiego Nowego Roku trwają około dwóch tygodni, a każdy dzień związany jest z innym wydarzeniem. To jest bardzo rodzinne święto - opowiada ekspertka z warszawskiego Muzeum Etnograficznego, organizatora Chińskiego Nocnego Targu. - Nasze wydarzenie będzie trwało w trakcie nocy chińskiej, czyli od 16.00 do 21.00 polskiego czasu - zdradza Zuzanna Krzysztofik.

Zuzanna Krzysztofik W Chinach kolejne lata powiązane są z konkretnymi zwierzętami. Według kalendarza księżycowo-słonecznego panuje tam 60-letni cykl, zatem zwierzęta powtarzają się, co 12 lat

Na uczestników Chińskiego Nocnego Targu czeka wiele atrakcji, m.in., warsztaty kulinarne, wróżby, horoskopy i malowanie lampionów. Jednym z centralnych punktów programu będą jednak pokazy chińskiej opery i tradycyjnego teatru cieni. - To jest zupełnie inny rodzaj ekspresji, łączącej muzykę, taniec, recytację, akrobatykę oraz sztuki walki. Tradycyjnie opera trwa nawet do kilku dni, a publiczność może żywo reagować na widowisko - tłumaczy zaproszona znawczyni chińskiej kultury.

A o czym opowiada tradycyjny teatr cieni i jak robione są występujące w nim lalki? Jak do obchodów Chińskiego Nowego Roku wkrada się technologia? Oraz jakie inne chińskie zwyczaje będzie można poznać w sobotę 25 lutego w Muzeum Etnograficznym w Warszawie? Tego dowiecie się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Zuzanna Krzysztofik (Muzeum Etnograficzne w Warszawie)

Data emisji: 24.02.2017

Godzina emisji: 10.15

jsz

        

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyplomy ASP 2016. "Pięknie i pomysłowo"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 12:00
- Zofia Anderwald zaprojektowała świetny but, który mozna podzielić na trzy części. Dzięku temu posiadając 4 sztuki takiego obuwia możemy skomponować ponad 60 różnych par - mówi Tomasz Tobys - współautor zestawienia "Dyplomy ASP 2016".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literacki plebiscyt. Głosuj na Książkę Roku 2016

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 14:50
230 książek z 79 wydawnictw w 12 różnych kategoriach - taki wybór mają czytelnicy, biorący udział w plebiscycie portalu "Lubimy Czytać" na najlepszą książkę ubiegłego roku. W Czwórce rozmawialiśmy o nim z Justyną Olszyną-Wasiak i Mateuszem Tobiczykiem.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Patriotyzm jutra". Wspiera lokalne historie

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 13:53
Operatorem dziewiątej edycji tego programu Ministerstwa Kultury i Dziedzicwta Narodowego jest Muzeum Historii Polski. O jego założeniach i ideach w "Stacji Kultura" opowiadali Maria Pawlak z Muzeum oraz Jan Mencwel z Towarzystwa Krajobraz.    
rozwiń zwiń