Carnaval Sztukmistrzów 2017. "Wydarzenie, które zmienia miasto"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 16:34
Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie to barwne święto dedykowane sztuce cyrkowej, teatralnej i sztuce ulicy. 27-30 lipca to czas, w którym miasto opanowują kuglarze i klauni, rozbrzmiewa radosna muzyka.
Audio
  • Carnaval Sztukmistrzów 2017 - co będzie się działo podczas tegorocznej odsłony? (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Anna Jurkovska

- To nowy cyrk, ale jednocześnie współczesny wspólny mianownik dla wszystkich zjawisk w historii cyrku od końca XVIII w. Tę sztukę wciąż warto prezentować, ona nie wyklucza, bawi zarówno tych, którzy mają przygotowanie merytoryczne, ale także tych, którzy przychodzą po prostu obejrzeć wielkie widowisko - mówił w rozmowie z Michałem Piwowarkiem dyr. artystyczny festiwalu Rafał Sadownik.

Gość Czwórki wspominał, skąd wziął się pomysł, by zorganizować właśnie festiwal o formule cyrkowej i co taka impreza daje mieszkańcom Lublina. Opowiadał także, co będzie można zobaczyć podczas tegorocznej odsłony. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 26.07.2017

Godzina emisji: 11.07

kd/mg

Czytaj także

"Dziecko ognia" - thriller psychologiczny z duchami przeszłości w tle

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 16:06
- "Dziecko ognia" S.K. Tremayne to powieść, która pasuje do kanonu "gotyckich". Jest tu tajemnicza, upiorna atmosfera, jest stara willa pełna sekretów, pułapek, korytarzy, a czytelnika ogarnia poczucie grozy - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Regałowisko. Święto muzyki reggae w Bielawie

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 14:20
Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal to jeden z największych festiwali muzyki reggae w Polsce. Odbywa się nieprzerwanie od 1999 roku, co daje mu status najstarszego plenerowego festiwalu reggae w naszym kraju. - Nasz festiwal odbywa się w otoczeniu Sudetów i Gór Sowich. Jest też jezioro, na którym bardzo dużo się dzieje - mówi w Czwórce organizator Regałowiska Rafał Smoliński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr na wakacje. "Gramy na tle Gdyni"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 14:00
Od 24 do 29 lipca potrwa Letni Festiwal Teatru Gdynia Główna "Pociąg do Miasta". W programie m.in. śpiewający karaluch, nalot baniek mydlanych oraz wędrujący "Ślub".
rozwiń zwiń