X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Notes Agnieszki Osieckiej. Jak opisywała rzeczywistość?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 15:26
Jeśli w twoim życiu wiele się dzieje, chciałbyś zacząć opisywać to, co cię otacza, ale nie wiesz od czego zacząć być może w rozpoczęciu kronikarskiej przygody pomoże... Agnieszka Osiecka.
Audio
  • Magdalena Nosal o kalendarzu "Zrób sobie niedzielę" inspirowanego twórczością Agnieszki Osieckiej (Stacja Kultura/Czwórka)
Agnieszka Osiecka
Agnieszka OsieckaFoto: PAP/Witold Rozmysłowicz

- Pisarka nieustannie coś notowała. Zaczęła w wieku dziewięciu lat od pamiętników i dzienników, jako jedenastolatka przerzuciła się na PWN-owskie kalendarze, w których prowadziła zapiski codzienności. Zebrany materiał jest niezwykle inspirujący. Postanowiliśmy wybrać najciekawsze naszym zdaniem fragmenty i oddać je czytelnikom w jednym wydaniu - mówiła Magda Nosal z fundacji Okularnicy.

Pomysłodawczyni projektu przekonywała, że kalendarz "Zrób sobie niedzielę" różni się nieco od tych, które znaliśmy do tej pory. Inspiracją do wyboru takiej formy była twórczość autorki, która swoje notatki prowadziła w sposób nieuporządkowany, niemal chaotyczny - Osiecka tworzyła zapiski właściwe dla swojego stylu, czyli bez porządku, formatu i konwenansów. Zupełnie nie przywiązywała uwagi do dat, dlatego nasz kalendarz również nie ma daty. Sami decydujemy, kiedy zaczniemy notować - wyjaśniała.

Dlaczego autorki projektu zachęcają do niesystematyczności w pisaniu? Jacy polscy artyści związani z Agnieszką Osiecką wzięli udział w projekcie? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Magdaleną Nosal.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Magda Nosal z fundacji Okularnicy

Data emisji: 30.11.2017

Godzina emisji: 10.15

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zadie Smith "Swing time" - roztańczona powieść o przyjaźni i pasji

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 14:13
Piąta książka Zadie Smith pt. "Swing time" to historia niezwykłej przyjaźni, która, jak się okazało, potrafi przetrwać próbę czasu, ale także opowieść o pasji, jaką jest taniec i poszukiwaniu swojego miejsca we współczesnym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Morderstwa w Somerset" - hołd dla Agathy Christie

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 15:03
Książka Anthony'ego Horowitza to kryminał szkatułkowy łączący kilka oddzielnych opowieści. Ale nie tylko. - W tej książce można się zagubić między historiami, między prawdą a literacką fikcją. Konwencja, którą wybrał autor, to hołd złożony wybitnej pisarce - opowiada Kinga Michalska w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Bator: bez Japonii w ogóle nie byłabym pisarką

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 14:02
- Książka sprawiła mi prezent. Dzięki temu, że ukazała się tak szybko po "Roku Królika" i dlatego, że jest tak bardzo inna od tego, co napisałam do tej pory - przekonywała autorka Joanna Bator.
rozwiń zwiń