"Modelka" - Zuzanna Bijoch opowiada o kulisach świata modelingu

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 11:50
- Książkę pisałam trzy lata. To duma, niesamowite uczucie, kiedy trzymam ją w rękach i jest już gotowa to przeczytania - mówiła Zuzanna Bijoch, autorka książki pt. "Modelka".
Audio
  • Zuzanna Bijoch opowiada o swojej książce pt. "Modelka" (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/StockSnap

Modelka zdradza, że pomysł na napisanie książki zrodził w Nowym Jorku, gdzie stawiała swoje pierwsze, profesjonalne kroki w zawodzie. Jej obserwacje na temat świata modelingu i życia na innym kontynencie zgromadzone zostały w bogatej korespondecji, którą prowadziła z rodzicami. - W książce opisuję świat mody, celebrity i sam Nowy York, które okazały się zupełnie inne od wyobrażenia jakie miałam na ich temat będąc młodą dziewczyną - opowiadała.

Na antenie Czwórki wyjaśniała, że książka nie jest jej autobiografią. Choć zawiera prawdziwe wydarzenia jest fikcją literacką. - Fikcja zostawia otwartą furtkę. Pozwala połączyć kilka historii - nie wszystkie wynikały z moich prywatnych doświadczeń - tłumaczyła.

Zuzanna Bijoch opowiada o swojej książce Zuzanna Bijoch opowiada o swojej książce

Czy tą książką modelka demaskuje świat mody? Kim jest główna bohaterka książki Zuzanny Bijoch i czy to prawda, że wszystkie buty na pokazach mody są w rozmiarze 39? Tego dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Zuzanna Bijoch (autorka książki "Modelka")

Data emisji: 24.10.2017

Godzina emisji: 10.40

ac/kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pablopavo i opowiadania, o których nie da się zapomnieć

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 14:57
- "Mikrotyki" to małe dotknięcia. Opowiadania odsłaniają jedynie rąbek tajemnicy, pozostawiają dużo czytelnikowi. Ja sam lubię czytać książki, które traktują mnie poważnie, dlatego starałem się traktować poważnie swojego czytelnika - mówił Paweł Sołtys.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Plus size - kobiecość w każdym rozmiarze

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 15:00
Z jednej strony panuje moda na bycie fit, zdrowe jedzenie, szczupłe sylwetki. Z drugiej - tegoroczny New York Fashion Week udowodnił, że nie tylko chude jest piękne. Czy czeka nas zmiana współczesnego kanonu kobiecego piękna?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Marlena. Ostatni koncert" - Dietrich na deskach Teatru Polskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 11:25
Scenariusz ukazuje epizody z życia legendarnej aktorki i piosenkarki niemieckiej, której wielka kariera rozpoczęła się w latach 30. XX wieku. Przełom przyniósł film "Błękityny anioł", z którego pochodzi jeden z jej największych przebojów "Jestem po to, by kochać mnie".
rozwiń zwiń