Pablopavo i opowiadania, o których nie da się zapomnieć

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 14:57
- "Mikrotyki" to małe dotknięcia. Opowiadania odsłaniają jedynie rąbek tajemnicy, pozostawiają dużo czytelnikowi. Ja sam lubię czytać książki, które traktują mnie poważnie, dlatego starałem się traktować poważnie swojego czytelnika - mówił Paweł Sołtys.
Audio
  • "Mikrotyki" - Paweł Sołtys o debiutanckim zbiorze opowiadań (Stacja kultura/Czwórka)
Pablopavo prezentuje w Czwórce debiutancki zbiór opowiadań Mikrotyki
Pablopavo prezentuje w Czwórce debiutancki zbiór opowiadań "Mikrotyki"Foto: czwórka

 - Opowiadania pisałem zanim zająłem się jeszcze przed wydaniem pierwszej płyty drukowałem swoje teksty w czasopismach literackich - opowiadał Paweł Sołtys, muzyk znany pod pseudonimem Pablopavo, który niedawno opublikował debiutancki zbiór opowiadań pt. "Mikrotyki".

W rozmowie z Kasią Dydo tłumaczył, dlaczego zdecydował się na tę formę i czym różni się ona od tekstów piosenek, z których znany jest szerokiej publiczności. - Myślę, że to zależy od temperamentu. Są ludzie, którzy bez problemu tworzą historie na 600 stron, gdzie przeplatające się wątki wymagają odpowiedniej konstrukcji. Ja nie jestem tego typu człowiekiem - przyznał.

Paweł Sołtys Moje zainteresowania i tematyka bywa wspólna i dla piosenek i dla opowiadań, natomiast forma jest zupełnie inna. Sam jestem ciekaw czy ktoś, kto lubi piosenki polubi też opowiadania

Artysta wyjaśniał, że jest fanem opowiadań, dlatego w takiej formie postanowił opisać historie zebrane w książce. Nie ukrywa jednak, że nie jest ona łatwa. - To są krótkie opowiadania i żeby były one literacko dobre, trzeba się natrudzić - wyjaśniał. 

Skąd biorą się inspiracje autora? Czy żeby być dobrym pisarzem trzeba uczyć się pisania? Tego dowiesz się z nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Pablopavo wł. Paweł Sołtys (muzyk, twórca tekstów i opowiadań)

Data emisji: 17.10.2017

Godzina emisji: 10.06

ac/kd


Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie w trasie. Pablopavo: najgorsza jest tęsknota

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 17:49
- Dla słuchacza koncert to półtorej godziny pracy muzyka, a prawda jest taka, że czas na scenie jest nagrodą za żmudny okres przygotowań i prób - mówi Paweł Sołtys, wokalista znany jako Pablopavo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrycja Volny o Kaczmarskim: tata ciągle łaził z notesem

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 14:45
W Czwórce aktorka i piosenkarka opowiada o wierszach Jacka Kaczmarskiego wydanych z okazji 60. rocznicy urodzin, pieśniarza i barda. Mówi też o swojej relacji z ojcem. - To był człowiek nieco zagubiony. Teraz po latach dostrzegam jego złożoność - podkreśla Patrycja Volny. 
rozwiń zwiń