Ferie w kinie? Zwycięzcy Złotych Globów, "Pomniejszenie" i "Pasażer"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 17:30
Ci, których początek ferii zastanie w Warszawie, przez cały tydzień w Kinotece oraz w kinie Atlantic będą mogli przedpremierowo oglądać filmy nagrodzone w tym roku Złotymi Globami.  
Audio
  • Krytyk Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Woody Harrelson, Frances McDormand i Sam Rockwell na londyńskiej premierze filmu Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Woody Harrelson, Frances McDormand i Sam Rockwell na londyńskiej premierze filmu "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"Foto: PAP/PA/Matt Crossick

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" - najnowszy film Martina McDonagha - otrzymał 4 Złote Globy i jest wymieniany jako poważny kandydat w tegorocznym wyścigu po Oscara. - W roli głównej występuje nagrodzona Oscarem za "Fargo" Frances McDormand. Gra zdesperowaną matkę, która wynajmuje trzy billboardy w mieście Ebbing i maluje na nich prowokacyjny przekaz, skierowany szefa policji, który nie jest w stanie odnależć jej zaginionej córki - opowiada krytyk Łukasz Muszyński. Polska premiera filmu odbędzie się 2 lutego.

Zobacz zwiastun

16 lutego na nasze ekrany wejdzie baśń dla dorosłych Guillerma del Toro. - "Kształt wody" to połączenie "Pięknej i Bestii" z thrillerem szpiegowskim, z opowieścią o wykluczonych i trochę z "Amelią" - wymienia gość Czwórki.

Zobacz zwiastun

Łukasz Muszyński ocenia także to, w jakim stylu na duży ekran powróciła legenda kina akcji - Liam Neeson i opowiada o amerykańskiej odpowiedzi na "Kingsajz".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 12.01.2018

Godzina emisji: 11.14

kul/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Przyjaźń, prowincja i death metal. Piotr Żurawski o filmie "Gotowi na wszystko. Eksterminator"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 16:04
- Od początku założyliśmy, że widz ma poczuć, że postacie w filmie się znają. Pokazaliśmy to, na czym nam zależało: przyjaźń, przyjemność ze wspólnego grania i ogromną frajdę z tego, że bohaterowie mogą wrócić do tego, co kochali - opowiadał Piotr Żurawski odtwórca roli Lizzy'ego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Eksterminator", czy "Gra o wszystko"? Na co iść do kina?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 15:02
To będzie udany weekend dla fanów polskich produkcji filmowych. Na ekrany kin wchodzi bowiem m.in. komedia "Gotowi na wszystko. Eksterminator", w reżyserii Michała Rogalskiego.
rozwiń zwiń