X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Turnau: "Krawiec Niteczka" to muzyka wędrowna

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 14:12
- "Sindbad", "Pinokio", "Czarnoksiężnik z Krainy Oz", czy teraz "Krawiec Niteczka" - to spektakle, w których bohaterowie przejść muszą jakąś drogę, coś odkryć. Dlatego piosenki, które komponuję, są wehikułem, pointą, tłumaczą te podróże - mówił Grzegorz Turnau.
Audio
  • Grzegorz Turnau o muzyce do spektaklu "Krawiec Niteczka" i współpracy z Jarosławem Kiljanem (Stacja Kultura/Czwórka)
Grzegorz Turnau i Anna Hardej
Grzegorz Turnau i Anna HardejFoto: Czwórka

Przedstawienie "Krawiec Niteczka", na podstawie baśni Kornela Makuszyńskiego, będzie można oglądać od 20 stycznia w stołecznym Teatrze Lalka. Reżyserem jest Jarosław Kilijan, dyrektor Lalki, a jednocześnie poeta i autor tekstów. - Nasza współpraca trwa już wiele lat, zrealizowaliśmy różne spektakle, z których większość związana była z komponowaniem i pisaniem piosenek, jest w nich element "muzyki wędrownej" - podkreślał Grzegorz Turnau. Jak przekonywał, teatr ma "siłę, która prowokuje wyobraźnię".

Czym inspirował się kompozytor i wokalista podczas komponowania muzyki do "Krawca"? Jak powstawały utwory Grzegorza Turnaua i dlaczego starał się on podczas pracy nie słuchać poprzednich wersji tej muzyki? Podczas spektaklu nagranemu podkładowi muzycznemu, do którego śpiewają aktorzy, na żywo towarzyszy skrzypek Bartosz Blachura.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Data emisji: 15.01.2018

Godzina emisji: 11.37

kd/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filmy krótkometrażowe. 30 minut, które warto zobaczyć w kinie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 13:48
Już w 26 stycznia w wybranych kinach na terenie całej Polski będzie można oglądać najnowsze produkcje twórców krótkiego metrażu. Wszystko za sprawą przeglądu "Najlepsze polskie 30'", który promuje najważniejsze polskie filmy krótkometrażowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do przeszłości na wystawie w Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 14:51
- Wielu mówi, że lata 80. to najbardziej mroczny okres PRL-u. Jednocześnie był to czas, w którym widać było pierwsze "jaskółki zmian" i pierwsze trendy, które przychodziły do nas z tzw. "Zachodu" - mówiła kuratorka wystawy "Eksperyment: Ekspedycja '88" Annna Grunwald. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Kocik i Karolina Deling o książce "5 minut, czyli 23 opowiadania dla zabieganych"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 15:32
- Wszyscy żyjemy w tzw. "niedoczasie". Brakuje nam czasu, żeby skupić się na książce, czy jakimkolwiek innym tekście. Dlatego chcielibyśmy zaproponować formułę małych opowiadań, które zaczynają się i kończą w przysłowiowe pięć minut - mówiły autorki książki Joanna Kocik i Karolina Deling.
rozwiń zwiń