Julia Pietrucha o płycie z wiatrem między dźwiękami

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 12:00
"Postcards from the seaside" to nowy album Julii Pietruchy. Gdzie powstał i o czym opowiada?
Audio
  • Julia Pietrucha o nowej płycie "Postcards from the seaside" (Stacja kultura/Czwórka)
Wokalistka Julia Pietrucha i dziennikarz Czwórki Damian Sikorski
Wokalistka Julia Pietrucha i dziennikarz Czwórki Damian SikorskiFoto: czwórka

Wokalistka jakiś czas temu przeprowadziła się nad morze, gdzie pracowała nad nowym albumem. Efektem tej pracy jest płyta, która swoją premierę miała 9 marca. - Nowe kompozycje wzbogacone o mocniejsze brzmienia, czego nie było słychać na poprzednim albumie przeplatane są delikatnymi balladami. Znajdziemy odrobinę elektroniki i charakterystyczny dla muzyki Julki folkowy klimat - opowiadał dziennikarz Czwórki Damian Sikorski. 

- Kolekcjonowałam tę muzykę przez lata. W momencie, kiedy postanowiłam ją nagrać myślałam tylko o tu i teraz nie spodziewałam się tak szerokiego odbioru naszej płyty. Cieszę się, że nasz zespół jest tak zgrany, bo dzięki niemu udaje nam się stworzyć wspaniałą energię na scenie - mówiła Julia Pietrucha.

W jaki sposób kontakt z przyrodą przyczynił się do powstania nowego albumu Julii Pietruchy? Która pora roku sprzyja pisaniu ballad? O czym opowiadają historie zebrane na nowej płycie "Postcards from the seaside" i kiedy będzie można usłyszeć je na żywo? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 12.03.2018

Godzina emisji: 11.41

ac/kul

Czytaj także

Bjerki. Polscy artyści śpiewają ballady i romanse Björk

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 14:20
- Wszystko, czego Björk "dotyka", naznaczone jest jej indywidualnością. Nigdy nie rozumiałam, jak można być zagorzałym fanem, marzyć o autografie swojego idola. Spotkanie z twórczością Björk nakazało mi zmienić to myślenie - śmieje się aktorka i wokalistka, Agata Warda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odet: przerażała mnie wizja bycia muzykiem klasycznym

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 14:00
- Przed każdym koncertem klasycznym mówiłam sobie: po co ci to było. O wiele lepiej czuję się wykonując muzykę rozrywkową. Skala pozytywnego podniecenia jest nieporównywalna - mówiła w Czwórce wokalistka Aleksandra Dąbrowska, znan też jako Odet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz i Hubert Gasiul: nie ma ferii bez deski

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 12:50
- Snowboard, chyba jak żaden inny sport, jest mocno związany z muzyką. Ta dyscyplina bardzo nas inspiruje. Podobnie jak surfing - opowiadają Ania Rusowicz i Hubert Gasiul. 
rozwiń zwiń