Jak stworzyć kulturalny squat? Przypadek Red Gallery

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 13:20
Legendarny animator życia kulturalnego w Londynie Ernesto Leal przyjechał do Warszawy, żeby opowiedzieć o niezwykłym miejscu - Red Gallery. 
Audio
  • Jak powstała Red Gallery w Londynie? (Stacja Kultura/Czwórka)
Ernesto Leal na Audioriver Lab
Ernesto Leal na Audioriver LabFoto: mat. prasowe/Audioriver

Czytaj także
Honey Dijon 1200.jpg
Audioriver 2018. "Czekamy na Honey Dijon"

Wszystko zaczęło się w w 2010 r., kiedy to ekipa Red przejęła pusty budynek o powierzchni prawie 3 000 m2 i stworzyła tam jeden z najbardziej ekscytujących miejsc kulturalnych Londynu. - To obecnie jedna z najczęściej odwiedzanych galerii przez społeczność lokalną. Organizujemy tu koncerty, wystawy sztuki, instalacje. Dajemy przestrzeń różnorodnym artystom - opowiada Leal i wspomina, jak powstawało Red Gallery, co połączyło go z autorem "Trainspotting" i skąd bierze pieniądze na promowanie kultury.     

Spotkanie z Ernesto Lealem - założycielem i szefem londyńskiej Red Gallery odbyło się w Warszawie w ramach Audioriver Lab - SZCZEGÓŁY >>>. Ernesto Leal przyjechał do Polski na wspólne zaproszenie Audioriver i British Council Polska. Z animatorem rozmawiała Justyna Tylczyńska.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi:  Kasia Dydo

Data emisji: 12.04.2018

Godzina emisji: 11.46

kul/ac

Czytaj także

Seriale na wiosnę. Banderas jako Picasso i wielki powrót "Roseanne"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 12:20
Tyran, buntownik i kochanek - Pablo Picasso - jest bohaterem drugiej odsłony serialowego cyklu "Geniusz". - W tytułowej roli występuje Antonio Banderas i jest nie do poznania - zachwyca się Ewa Mierzejewska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plejada gwiazd światowej literatury na Festiwalu Apostrof

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 17:00
Międzynarodowy Festiwal Apostrof to coś więcej niż święto literatury. Oprócz spotkań ze znanymi pisarzami organizatorzy zapraszają do klubu festiwalowego, w którym będą odbywały się koncerty i wydarzenia specjalne. Będziemy mogli spróbować m.in. kuchni inspirowanej literaturą.
rozwiń zwiń