Kasia Smutniak. Polka, która podbiła włoskie kino

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2018 14:00
Do wtorku, w kinie Muranów można oglądać propozycje najnowszej włoskiej kinematografii w ramach przeglądu Cinema Italia Oggi. Gościem festiwalu była Kasia Smutniak - urodzona w Polsce aktorka, która od lat mieszka i pracuje we Włoszech.
Audio
  • Rozmowa z Kasią Smutniak - nową gwiazdą włoskiego kina (Stacja kultura/Czwórka)
W filmie Żona czy mąż? w reż. Simone Godano Kasia Smutniak zagrała u boku Pierfrancesca Favino
W filmie "Żona czy mąż?” w reż. Simone Godano Kasia Smutniak zagrała u boku Pierfrancesca FavinoFoto: mat. prasowe/Spectator

kasia smutniak 1200.jpg
Cinema Italia Oggi – przegląd filmów włoskich

Polska aktorka podbija włoską kinematografię. Jej ostatnie filmy to m.in. dobrze przyjęty przez polskich widzów "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" Paolo Genovesego. "Żona, czy mąż"  Simone'a Godano, czy "Limbo" w reżyserii Lucio Pellegriniego, za które otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu filmowym w Rzymie.

Obecnie aktorka przygotowuje się do zdjęć nowej polskiej produkcji w reżyserii Jacka Borcucha ("Nic śmiesznego", "Samotność w sieci") oraz pisarza Szczepana Twardocha ("Król", "Morfina"). Akcja filmu rozgrywać się będzie w starożytnym włoskim mieście Volterra. Aktorka stanie na planie u boku Krystyny Jandy. - Gra u boku Krystyny Jandy jest spełnieniem moich aktorskich marzeń. Scenariusz filmu trafił w moje ręce rok temu. Kiedy go przeczytałam, uznałam, że trzeba mieć wiele odwagi, aby opowiedzieć taką historię - mówiła Kasia Smutniak.

Smutniak została zaangażowana także do udziału w najnowszej produkcji włoskiego reżysera Paolo Sorrentino, twórcy docenionych na świecie obrazów jak "Wielkie piękno" i "Młodość". Reżyser podjął się sportretowania jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci współczesnej, włoskiej polityki Silvio Berlusconiego. Film został podzielony na dwie części. Włoska premiera pierwszej części filmu planowana jest na 24 kwietnia 2018 roku. W Polsce film będzie można zobaczyć na przełomie sierpnia i września.

Aktorka Kasia Smutniak i Beata Kwiatkowska w trakcie przeglądu kina włoskiego w Muranowie Aktorka Kasia Smutniak i Beata Kwiatkowska w trakcie przeglądu kina włoskiego w warszawskim kinie Muranów

Co wspólnego z polską aktorką mają tajemnicze lasy, które służyły jako tło dla filmowych kadrów włoskiej baśni "Fantagiro"? O czym opowiada historia polsko-włoskiej produkcji Jacka Borcucha, w której Kasia Smutniak wciela się w jedną z głównych ról? I czy można stworzyć scenariusz do filmu na podstawie rockowej płyty? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Beata Kwiatkowska

Gość: Kasia Smutniak (aktorka)

Data emisji: 9.04.2018

Godzina emisji: 11.07

ac/kd

Czytaj także

Kuba Czekaj: lubię kino, które wchodzi w skórę

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 16:30
- Gdy miałem 17 lat, obejrzałem "Requiem dla snu" Darrena Aronofsky'ego. Ten film fantastycznie wszedł mi w krwioobieg, a to wrażenie z wtedy bardzo w sobie pielęgnuję do dzisiaj - wyznaje w Czwórce Kuba Czekaj, który powraca na duży ekran z zapierającym dech w piersiach "Królewiczem Olch".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Małgorzata Kozłowska: ciężko pracuję, żeby trafić na afisz

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 12:30
- Ciężko pracuję, żeby kiedyś pojawić się na plakatach filmowych i teatralnych. Wydaje mi się, że każdy musi poczekać na swój moment - mówi Małgorzata Kozłowska, aktorka, którą widzowie znają m.in. z serialu "Krew z Krwi" i filmu "Facet (nie)potrzebny od zaraz".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Angel.A". Polski metraż nie z tej ziemi

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 11:00
"Angel.A" to film science fiction polskiej produkcji, opowieść o człowieczeństwie osadzona w postapokaliptycznym świecie. To produkcja dla miłośników klimatu "Matrixa" i atmosfery "Łowcy Androidów".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cinema Italia Oggi – przegląd filmów włoskich

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 10:53
- Nowe kino włoskie jest trudne do zdefiniowania. Dzięki naszej inicjatywie polski widz ma do niego wgląd, może zobaczyć jak zmieniło się na przestrzeni lat - mówił Paolo Gesumunno z Instytutu Włoskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń