X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cinema Italia Oggi – przegląd filmów włoskich

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 10:53
- Nowe kino włoskie jest trudne do zdefiniowania. Dzięki naszej inicjatywie polski widz ma do niego wgląd, może zobaczyć jak zmieniło się na przestrzeni lat - mówił Paolo Gesumunno z Instytutu Włoskiego w Warszawie.
Audio
  • Współczesna włoska kinematografia w kinie Muranów w Warszawie (Stacja kultura/Czwórka)
Katarzyna Smutniak będzie jedną z gwiazd przeglądu filmów włoskich Cinema Italia Oggi w kinie Muranów
Katarzyna Smutniak będzie jedną z gwiazd przeglądu filmów włoskich Cinema Italia Oggi w kinie MuranówFoto: ETTORE FERRARI/PAP Archiwum

- Od jakiegoś czasu można dostrzec w tym kinie nowe akcenty. Pojawiły się wątki związane z kryzysem ekonomicznym, problemami w rodzinie i jednostki ludzkiej. Zmienił się język filmu, sposób przedstawiania tych problemów na ekranie dzięki temu we włoskich kinach wzrosła liczba widzów oglądających filmy rodzimych twórców - opowiadał Paolo Gesumunno.

W jednym z filmów, które w tym roku wyświetlone zostaną w ramach "Cinema Italia Oggi" będziemy mogli podziwiać kreację Kasi Smutniak, polskiej aktorki i modelki, która na stałe mieszka i pracuje we Włoszech. Do tej pory aktorkę mogliśmy podziwiać w takich filmach jak: "Allacciate le cinture" Ferzana Özpetka, "Pozdrowienia z Paryża" Pierre'a Morela, czy głośnym "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" Paolo Genovesego. W filmie "Żona, czy mąż" wciela się w rolę Sofii. - Andrea i Sofia to małżeństwo, które przeżywa kryzys. W wyniku nieudanego eksperymentu bohaterowie zamieniają się ciałami - opowiadał reżyser filmu Simone Godano.

Jakie będą konsekwencje odważnego eksperymentu? Co, poprzez lekką formułę filmu chciał przekazać reżyser Simone Godano? Jaką tematykę poruszają filmy, które będzie można zobaczyć w ramach przeglądu "Cinema Italia Oggi"? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Paolo Gesumunno (Włoski Instytut w Warszawie), Simone Godano (reżyser, twórca filmu "Żona, czy mąż" z Kasią Smutniak i Pierfrancesco Favino, który będzie można obejrzeć w ramach przeglądu najnowszej włoskiej kinematografii w kinie Muranów)

Data emisji: 6.04.2018

Godzina emisji: 10.30

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłość zaginająca czasoprzestrzeń, czyli "Człowiek z magicznym pudełkiem" Bodo Koxa

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 11:39
- Film jest o miłości, pamięci, ale podskórnie także o strachu przed wojną - mówi w audycji "Stacja Kultura" reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Happy End", "Pitbull. Ostatni pies", "Anihilacja"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2018 13:00
- Przed nami nienajgorszy weekend jeśli chodzi o premiery - zapowiada krytyk Kuba Popielecki i ocenia najnowszy film Hanekego, "Pitbulla" Pasikowskiego oraz "Anihilację" z udziałem Natalie Portman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Wieża. Jasny dzień", "Pacific Rim: Rebelia", "Daddy Cool"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 17:20
Ostatni weekend przed świętami upływa zwykle pod znakiem wielkich porządków i wielkich przygotowań. A gdyby tak na chwilę zrobić sobie wagary od sprzątania, mycia okien i pieczenia mazurków?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna odsłona krótkich metraży już w kwietniu

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2018 10:48
Pierwszy cykl "Najlepszych polskich 30" wypełnił sale kinowe po brzegi, dając widzom w całej Polsce okazję do spotkania z największymi talentami młodego, polskiego kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Zimowski: reżyserem moich zdjęć jest miasto

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 14:09
Współczesne europejskie miasto to wielki, żywy organizm. Tytułowy "Jeden", to pojedynczy człowiek, który ginie w jego architekturze, akceptuje miasto i dostosowuje się do jego rytmu. 
rozwiń zwiń