Whitney. "Bez niej nie byłoby Mariah Carey i Beyoncé"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 12:50
Na scenie głos anioła, poza sceną życie, które ciężko jest znieść. - Film "Whitney" pokazuje nieznaną twarz artystki, która na całym świecie sprzedała ponad 200 milionów płyt - mówi Małgorzata Borychowska z Kino Świat.
Audio
  • Dokument "Whitney". Czego nie wiemy o Whitney Houston? (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Whitney, reż. Kevin Macdonald
Kadr z filmu "Whitney", reż. Kevin Macdonald Foto: mat. prasowe/Kino Świat

Czytaj także
amy winehouse 1200 pap.jpg
Amy, Lana i inne dziewczyny od retro

Film trafi na ekrany polskich kin 6 lipca. To nie pierwsza opowieść o tragicznym losie obdarzonej niezwykłym głosem artystki, ale na pewno najbardziej poruszająca. - Inicjatorką tego przedsięwzięcia była Pat Houston - menadżerka, która zarządza spuścizną po Whitney Houston. Doceniła to, że reżyser Kevin Macdonald nie jest "groupie" piosenkarki, tylko zależy mu na obiektywnym pokazaniu relacji między Whitney, a resztą świata - opowiada rozmówczyni Damiana Sikorskiego i tłumaczy, w jaki sposób na wartość filmu wpłynęła obecność opiekunki Bobbi Kristiny Brown - nieżyjącej już córki wokalistki.

Premiera dokumentu "Whitney" odbyła się na festiwalu w Cannes. Wówczas to krytycy okrzyknęli go pewnym kandydatem do Oscara. - Mamy tu okazję m.in. spojrzeć na Whitney oczami jej wizażystki, która towarzyszyła artystce od czasów jej debiutu i filmowała wszystko to, co działo się na backstage'u - dodaje Borychowska.  

Jak nazywali Whitney Houston jej przyjaciele? Co działo się podczas spotkań rodzinnych w domu artystki? O tym w materiale Damian Sikorskiego.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Data emisji: 22.06.2018

Godzina emisji: 11.40

kul/pj

Czytaj także

Kino hiszpańskie. Tu dużą rolę grają emocje

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 16:35
- Ostatnie tendencje w kinie hiszpańskim pokazują, że mieszkańcy Półwyspu Iberyjskiego próbują się skonfrontować ze współczesnymi problemami. Stawiają przede wszystkim na debiuty i młodych artystów - mówi w Czwórce Kinga Kowalska z Agencji Filmowej Manana, współorganizatora 17. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Kozłowska: ciężko pracuję, żeby trafić na afisz

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 12:30
- Ciężko pracuję, żeby kiedyś pojawić się na plakatach filmowych i teatralnych. Wydaje mi się, że każdy musi poczekać na swój moment - mówi Małgorzata Kozłowska, aktorka, którą widzowie znają m.in. z serialu "Krew z Krwi" i filmu "Facet (nie)potrzebny od zaraz".
rozwiń zwiń