Literatura.OUT. "Patrząc z cudzej perspektywy jesteśmy w stanie zobaczyć więcej"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 16:12
"Out", czyli bycie poza, obserwowanie i opisywanie z pewnego dystansu, to temat przewodni jednego z wydarzeń 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
Audio
  • Literatura na "oucie". Najważniejsi niepokorni autorzy(Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Stocksnap/Pixabay

Literaturze, która znajduje się poza głównym obiegiem warto przyglądać się choćby ze względu na inne spojrzenie na świat. Spojrzenie z zewnątrz pozwala uchwycić rzeczy, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne, a mogą być dla nas bardzo ciekawe Michał Jadczak

- Postanowiliśmy zaprosić twórców, którzy są "wyoutowani" nie tylko pod względem tego, o czym piszą, ale także w jaki sposób pracują i jaki styl życia prowadzą - mówił koordynator projektu "Literatura.Out" Michał Jadczak.

Spotkania, które odbędą się w ramach wydarzenia Literatura.Out poprowadzi Michał Nogaś. W dyskusjach o literaturze udział wezmą m.in.: Martyna Bunda, która za powieść "Nieczułość" została nominowana do Nagrody Literackiej NIKE, pisarze i tłumacze – Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński, a także Wojciech Jagielski oraz Adam Wajrak.

Czego będą dotyczyły spotkania z niezależnymi literatami? Dlaczego warto zwrócić uwagę na książki, które znajdują się poza głównym nurtem? W jaki sposób wydarzenie łączy się z tematem przewodnim festiwalu filmowego Nowe Horyzonty? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Michał Jadczak (koordynator wydarzenia "Literatura.Out" odbywającego się w ramach 18. odsłony festiwalu filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu)

Data emisji: 18.07.2018

Godzina emisji: 10.15

ac/kd

Czytaj także

"Obcy astronom". Obywatel G.C. w zbiorze tekstów i poezji

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 15:59
W 35. rocznicę wydania płyty "Nowe sytuacje" Republiki, nakładem Biura Literackiego ukazała się książka "Obcy astronom" zbierająca w jednej publikacji wszystkie poetyckie teksty piosenek Grzegorza Ciechowskiego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kinga Michalska poleca: Madeline Miller "Kirke"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 18:08
- W domu boga Heliosa, jednego z najsilniejszych na Olimpie, rodzi się córka, która nie ma żadnych mocy, ani talentów. Jest wyśmiewana i stoi na uboczu wielkich wydarzeń. W pewnym momencie odkrywa u siebie czarodziejską moc "przemiany" - opowiada Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słonce, plaża i.. platformy streamingowe. Łukasz Muszyński poleca seriale na lato

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 15:18
Przegląd letnich propozycji seriali zaczynamy od "Barry'ego" - nowej, komediowej produkcji HBO.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Obnażyć PRL. O nagości w polskim kinie lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 14:48
Nagość i erotyka pokazywana w rodzimych produkcjach z czasów PRL na początku dotyczyła głównie kobiet. Zapożyczane z zachodniej kinematografii rozwiązania tworzyły sceny, które dziś w większości uznajemy za kiczowate. 
rozwiń zwiń