X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miejski wypad: Sierpc - za kulisami polskich filmów historycznych

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 16:35
Wybraliśmy się do miejsca, w którym nakręcono m.in. "Pana Tadeusza" czy "Ogniem i mieczem". Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to podróż, która przenosi nas w czasie kilka wieków wstecz.
Audio
  • Drewniany krucyfiks, Kościuszko unoszący dłoń i ludowe obrzędy. Justyna Tylczyńska o Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (Stacja kultura/Czwórka)
Skansen w Sierpcu
Skansen w SierpcuFoto: DziadekLasek/Pixabay

Szydłowiec1200.jpg
Miejski wypad z Czwórką: Przedgórze Iłżeckie

- W usytuowanym poza miastem parku etnograficznym, bardzo szczegółowo odtworzono m.in. wiejskie chaty, wnętrza dworku, kościół, kapliczki i karczmy. Położenie skansenu jest bardzo urokliwe, co czyni go jednym z najładniejszych na terenie Polski - mówi Joanna Szewczykowska, kierownik ds. upowszechniania i promocji Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Muzeum jest żywym upamiętnieniem dziedzictwa duchowego i materialnego kultury wsi mazowieckiej. I zgodnie ze zmianą pór roku i kalendarzem obrzędowym, proponuje cykliczne wystawy we wnętrzach, przydomowych ogródkach i sadach. Znajdziemy tam zwierzęta hodowlane, dla zwiedzających organizowane są też rekonstrukcje zajęć gospodarskich w polu i zagrodzie.

Czym charakteryzuje się eksponowana na terenie muzeum polska rzeźba ludowa? Co było inspiracją XV-wiecznych słowiańskich artystów? Jak wyglądała dawna wieś mazowiecka? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: w rozmowie z Justyną Tylczyńską - Joanna Szewczykowska, kierownik ds. upowszechniania i promocji Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Data emisji: 29.08.2018

Godzina emisji: 11.37

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tam, gdzie rodzą się gwiazdy. Zapraszamy do Lipna

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 18:12
To zaledwie 14-tysięczne polskie miasto na stałe wpisało się w historię Hollywood. - W Lipnie urodziła się Barbara Apolonia Chalupec, czyli Pola Negri - opowiada dziennikarka czwórki, Justyna Tylczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lato 1828 roku. Jak spędzał wakacje Fryderyk Chopin?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 14:30
Wybierzemy się 30 km na północny zachód od Sochaczewa. Do miejsca, w którym Fryderyk Chopin razem ze swoimi przyjaciółmi spędzał czas na muzykowaniu i spacerach po ocienionym parku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Bukowska: "53 wojny" zatrzymują widza emocjami

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 14:41
- Wojna jest nam bliska. To, że jej tutaj nie widzimy, nie znaczy, że nie odczuwamy - wyjaśnia Ewa Bukowska, reżyserka filmu "53 wojny". 
rozwiń zwiń