"Korea Południowa. Republika żywiołów". Marcin Jacoby w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 13:00
- Po raz pierwszy pojechałem do Korei w roku 2000 i nie wiedząc nic na jej temat. Wszystko wydawało mi się bardzo egzotyczne. Inne, niż w Chinach. To było fascynujące - mówił autor książki "Korea Południowa. Republika żywiołów" Marcin Jacoby.
Audio
  • Konsumpcjonizm, tradycja i nowe technologie. Marcin Jacoby o koreańskiej kulturze kontrastów (Stacja kultura/Czwórka)
Flaga Korei Południowej
Flaga Korei PołudniowejFoto: Pixabay.com

korea-poludniowa-republika-zywiolow.jpg

Okładka książki Marcina Jacoby "Korea Południowa. Republika żywiołów"

- Koreańczycy są bardzo dumni ze swojej kultury i chętnie uczą jej tych, który są nią zainteresowani. To, że dziś są jednym z najlepiej rozwiniętych krajów świata wynika po części z sukcesu ekonomicznego, ale i bardzo silnej motywacji Koreańczyków, która polegała na chęci pokazania, że są we wszystkim najlepsi. Udowadniają, że wszystko da się zrobić szybciej, taniej, lepiej i bardziej.

- Wszystko w tym kraju jest szybciej i bardziej. Korea to ogromna dynamika - opowiadał. 

Skąd wzięła się popularność kultury i stylu życia Koreańczyków w Europie? Jak to się stało, że zaczęliśmy kupować koreańskie produkty, rozsmakowujemy się w ich kuchni, a na k-popowe koncerty ustawiają się długie kolejki polskich fanów? Skąd w Korei fascynacja nowymi technologiami i czy to prawda, że to kraj, w którym minimalizm jest niemożliwy? O tym w nagraniu audycji. 

Koreańczycy mają coś, co z europejskiego punktu widzenia jest trudne do pogodzenia - z jednej strony eleganccy i oficjalni, z drugiej towarzyscy i wylewni Marcin Jacoby

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Marcin Jacoby, sinolog, autor książki "Kora Południowa. Republika żywiołów"

Data emisji: 13.12.2018

Godzina emisji: 10.32

ac

Czytaj także

Grafologia. Charakter pisma jest jak odcisk palca

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 16:06
- W piśmie wyrażamy siebie i naszą osobowość. Co ciekawe, kiedy my się zmieniamy, rozwijamy, nasz charakter pisma ewoluuje wraz z nami - tłumaczyła dr Zuzanna Górska-Kanabus.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Niepowtarzalny urok likwidacji". Polska między PRL-em a współczesnością

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 14:47
Zbiór reportaży Michała Matysa i Piotra Lipińskiego z lat 90. opowiada o najbardziej charakterystycznych dla tego okresu zjawiskach. Znajdziemy tam historie o galopującym kapitalizmie, fascynacji zachodem i innymi "dziwnościami" tamtej dekady.
rozwiń zwiń