Ellen von Unwerth o ikonicznych sesjach i kampaniach

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 13:50
Słynna fotografka przyjedzie do Warszawy na zaproszenie magazynu "Vogue" i uświetni pierwsze urodziny tego pisma w Polsce.
Audio
  • Co w programie pierwszej odsłony "Vogue Polska Festiwal"? (Stacja Kultura/Czwórka)
Niemiecka fotografka mody Ellen Von Unwerth na otwarciu swojej wystawy Ladyland w Galerii Opera w Londynie -  maj 2018 rok
Niemiecka fotografka mody Ellen Von Unwerth na otwarciu swojej wystawy "Ladyland" w Galerii Opera w Londynie - maj 2018 rokFoto: PAP/EPA/ANDY RAIN

Impreza urodzinowa odbędzie się w warszawskiej Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w weekend 16 i 17 lutego. W programie wydarzenia organizowanego pod hasłem "Vogue Polska Festiwal" znajdą się m.in.: premiera wydanego przez wydawnictwo Osnova albumu "Punkty zwrotne / Turning Points" oraz wystawa prac i spotkanie z Ellen von Unwerth. - Pokażemy prace artystki z ostatnich 30 lat jej działalności w świecie mody - mówi gość Czwórki.

Na świecie mówi się o polskim "Vogue" i na pewno się go przegląda. Jeśli w ten sposób przyczyniamy się do promocji polskich artystów, to właśnie o to nam chodzi Filip Niedenthal 

Do tego odbędzie się kilkanaście spotkań dotyczących zjawisk funkcjonujących na pograniczu mody, sztuki, nowych mediów, rynku wydawniczego czy kina. Wśród uczestników spotkań z publicznością oraz dyskusji pojawią się m.in.: Anja Rubik, Małgosia Bela, Magdalena Cielecka, Anda Rottenberg, Fabrizio Viti, Zuza Krajewska czy Jessica Mercedes. Więcej o tym wydarzeniu w rozmowie z redaktorem naczelny polskiej edycji magazynu "Vogue".


Filip Niedenthal Filip Niedenthal

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Filip Niedenthal (red. naczelny polskiej edycji magazynu "Vogue")

Data emisji: 13.02.2019

Godzina emisji: 10.33

kul/pj

Czytaj także

Cekiny, pióra, dekonstrukcja. Wracamy do lat 20.

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2017 17:10
- Dwudziestolecie międzywojenne to najciekawszy okres w historii mody. Lata 20. to obniżenie linii ramion i talii. Dla projektantów to idealne wprost pole do popisu - mówił w Czwórce Robert Kiełb, projektant mody i stylista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kreatorki". Kobiety, które nie bały się "iść po swoje"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 17:30
- Bohaterkami naszej książki są kobiety, które chciały wpływać na rzeczywistość. I w ich przypadku to hasło nie brzmi jak z taniego poradnika psychologicznego - opowiadają Lidia i Julia Pańków, autorki "Kreatorek. Kobiety, które zmieniły polski styl życia". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Londynie otwarto wystawę kostiumów Christiana Diora

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 17:22
W londyńskim muzeum Victorii i Alberta otworzono wystawę projektów francuskiego kostiumografa filmowego i projektanta mody, Christiana Diora. Jest to największa tego typu ekspozycja od czasów wystawy "Alexander McQueen: Savage Beauty".
rozwiń zwiń