"Brzydki, Zły i Szczery". O.S.T.R. wydał autobiografię

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 15:58
15 maja ukazała się pierwsza, oficjalna autobiografia rapera O.S.T.R. pod tytułem "Brzydki, zły i szczery". O tym, jakie historie opisuje, rozmawialiśmy w studiu Czwórki. 
Audio
  • O.S.T.R. o "Brzydki, zły i szczery”: chciałem zachować w niej swoje DNA (Stacja kultura/Czwórka)
Adam Ostrowski (O.S.T.R.)
Adam Ostrowski (O.S.T.R.)Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

Okładka autobiografii "Brzydki, zły i szczery" Adama Ostrowskiego (O.S.T.R.) Okładka autobiografii "Brzydki, zły i szczery" Adama Ostrowskiego (O.S.T.R.)

Od fascynacji hip-hopem w szkole, bohaterach z dzieciństwa, przyjaźniach, rodzinie, po trwające dwanaście miesięcy trasy koncertowe i pamiętny koncert w Bielsku-Białej w 2014 roku, po którym - jak pisze - świat się zatrzymał. - Wszystko w swoim życiu podporządkowałem muzyce. Nie zastanawiałem się, czy to jest mądre, albo dobre. Jeśli znajdziesz w życiu coś, co sprawia ci radość, robisz wszystko, by znaleźć na to jak najwięcej czasu. Nie zawsze kierowałem się rozsądkiem - przyznawał.

Nagrywam, by nakarmić duszę, dać upust emocjom. To są podstawowe wartości muzyki - pogłębia twoją wrażliwość i poszerza horyzonty O.S.T.R.

- Zacząłem przymierzać się do napisania autobiografii, kiedy od lekarzy usłyszałem, że po rekonstrukcji płuca nie będę mógł grać koncertów. Książka miała stać się substytutem życia scenicznego - opowiadał. - Słowa przychodziły same, ale nie chciałem pisać długiej książki. Książka nie odbiega od stylu, w jakim piszę teksty na płytę. Chciałem w niej zachować swoje DNA - dodawał.

Życzę każdemu, by poprowadził swoje życie tak, by mógł realizować swoje pasje. Najważniejsze, by budzić się ze świadomością, że robi się to, co się kocha O.S.T.R.

Poza wydaniem tradycyjnym książka jest dostępna w dwóch wersjach limitowanych, wzbogaconych o demo O.S.T.R. "Epidemia 99" na CD oraz kasecie magnetofonowej. O kim muzyk pisze w swojej autobiografii? Jak wspomina szkołę muzyczną i co dały mu lekcje grania na skrzypcach? Dlaczego postanowił zająć się hip-hopem? Która pływa była dla niego najważniejsza? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Adam Ostrowski (O.S.T.R.)

Data emisji: 21.05.2019

Godzina emisji: 11.10

ac/kd

Czytaj także

Abradab: nie próbuję się wpasować

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 22:00
- Ta płyta po prostu się urodziła. To były rzeczy, które siedziały mi w głowie. Dopasowałem je do beatów i oddałem ludziom. Teraz żyje już własnym życiem - mówił o albumie "048" raper Abradab.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Everybody's Everything". Powstał film dokumentalny o Lil Peepie

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 11:18
"Everybody's Everything" to tytuł pierwszego pełnometrażowego filmu o Lil Peepie, zmarłym dwa lata temu amerykańskim raperze. Jednym z prekursorów gatunku cloud i emo rapu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tau: płytą zachęcam do tego, by się zatrzymać

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 22:00
- Płyta jest bardzo spójna pod względem brzmieniowym. Włożyliśmy w jej powstanie mnóstwo pracy - mówił w Czwórce Piotr Kowalczyk, polski raper, wokalista, beatboxer i producent muzyczny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W.E.N.A.: skupiłem się na tym, by rymom towarzyszyła dobra energia

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 22:00
- Nie istnieje już coś takiego jak poprawność w rapie. Są raperzy, którzy istnieją wyłącznie w internecie. Za naszych czasów, to "środowisko" opiniowało, czy coś jest dobre, lub nie. Dziś granica tego, co jest akceptowalne zupełnie się zatarła - mówił raper W.E.N.A.
rozwiń zwiń
Czytaj także

WdoWA: w rapie liczy się coś więcej niż testosteron

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 16:40
Hip-hop, uważany za oazę męskiego stylu, staje się dziś trampoliną do wielkich karier dla dziewczyn. - Żeby kobieta zaistniała w tym świecie, musi mieć coś więcej niż testosteron - przekonuje WdoWA, jedna z pierwszych polskich raperek.
rozwiń zwiń