X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

13. Festiwal Pięć Smaków. Filmowe smaki Azji

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 21:26
- Nie lubimy mówić, że kino azjatyckie jest egzotyczne, bo to sprawia, że staje się bardziej obce. To kino porusza uniwersalne tematy, z którymi każdy z nas jest w stanie się zidentyfikować - mówił Jakub Królikowski - dyrektor festiwalu.
Audio
  • "Pięć Smaków". Kino czasu przemian i polskie akcenty (Stacja kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Blue hour
Kadr z filmu "Blue hour"Foto: mat. pras./Festiwal Pięciu Smaków
Kadr z filmu "BNK48: Dziewczyny nie płaczą" Kadr z filmu "BNK48: Dziewczyny nie płaczą"

Festiwal Filmowy "Pięć Smaków" to siedem bloków tematycznych (Nowe Kino Azji, Asian Cinerama, Mistrzowie, Polskie akcenty, Japonia: Out of Focus, Kino grozy, Retrospektywa Fruit Chana) wypełnionych wydarzeniami, spotkaniami i przede wszystkim najlepszą kinematografią kontynentu azjatyckiego. Od 13 do 20 listopada w warszawskiej Kinotece i Kinie Muranów będziemy mieli okazję zobaczyć ponad 40 filmów z czego większość z nich to światowe premiery.

W tym roku szczególna uwaga poświęcona zostanie Hongkongowi. – Rzadko pokazujemy filmy kontynentalne. Wolimy poświęcać uwagę Hongkongowi ze względu na to, że w tym regionie cenzura w kinie właściwie nie istnieje – komentował gość Czwórki.

Zobacz zwiastun filmu "Nina Wu" w reż. Midiego Z:

Kadr z filmu "Balon" w reż. Pemy Tsedena Kadr z filmu "Balon" w reż. Pemy Tsedena

- Właśnie w tym miejscu dochodzi do ważnych przemian społecznych, który rozpoczął się od parasolkowej rewolucji kilka lat temu. To, co dzieje się tam obecnie było dla nas pretekstem, by zaprosić polskich widzów na retrospektywę filmów Fruit Chana – twórcy okrzykniętego wizjonerem azjatyckiego kina.

Zobacz zwiastun filmu "BNK48: Dziewczyny nie płaczą" w reż. Nawapola Thamrongrattanarita:

Kadr z filmu "Czerwony fallus" w reż. Tashi Gyeltshena Kadr z filmu "Czerwony fallus" w reż. Tashi Gyeltshena

Jak zapowiadał organizator, w tym roku festiwal będzie gościł rekordową, jak dotychczas liczbę gości. Warszawę odwiedzi m.in. kultowy reżyser kina azjatyckiego Fruit Chan, któryw ramach Akademii Azjatyckiej poprowadzi swój masterclass, w ramach festiwalu będzie można spotkać Pemę Tsenena – prekursora kina tybetańskiego i pierwszego reżysera tworzącego w dialekcie Amdo, Heiwarda Maka autora "Fagary", Yi Ok-seopa ("Maggie"), Naboru Iguchiego ("Kwiaty zła") i Mariko Bobrik ("Smak Pho"). Imprezę odwiedzą także aktorki Crisel Consunji i Jenis Oprasert.

Jakie arcydzieła kinematografii Hongkongu zobaczymy w ramach tegorocznej odsłony festiwalu filmowego "Pięć Smaków"? O czym opowiada trylogia czasu przemian? Jakie polskie akcenty znajdziemy w jednym z filmów festiwalu? Więcej w rozmowie z gościem Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Jakub Królikowski - dyrektor Festiwalu Filmowego "Pięć Smaków"

Data emisji: 5.11.2019

Godzina emisji: 11.05

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Berlinale 2019. Uczucia są polityczne, a świat egoistyczny

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 14:50
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie zalicza się do najważniejszych tego typu imprez na świecie. - W Berlinale Palast na placu Poczdamskim nie milkną dyskusje o kinie, w tym także o najnowszym filmie Fatiha Akina - relacjonuje Beata Kwiatkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sukcesja", "The OA", "Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently’ego". Seriale poleca Kaja Klimek

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 21:29
Po dwóch sezonach z platformy Netflix znika serial "The OA". To serial z ganunktu fantasy, którego fabuła skupia się wokół postaci granej przez Brit Marling, która jest również pomysłodawczynią i współscenarzystką serii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery tygodnia. "Historyczny bryk", "ciepła satyra" i "inspirowana Lemem opowieść o relacji"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:20
Na ekranach polskich kin możemy już oglądać "Piłsudskiego" Michała Rosy, kontynuację serialu "Downton Abbey" i "Głos Pana". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Filmów Jednominutowych. Ile można opowiedzieć w 60 sekund?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 14:08
Już 16 i 17 października w Gdańsku odbędzie się 14. odsłona Festiwalu Filmów Jednominutowych. W konkursie mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Obowiązuje jedna zasada: film nie może trwać dłużej, niż 60 sekund.
rozwiń zwiń