Festiwal Filmów Jednominutowych. Ile można opowiedzieć w 60 sekund?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 14:08
Już 16 i 17 października w Gdańsku odbędzie się 14. odsłona Festiwalu Filmów Jednominutowych. W konkursie mogą wziąć udział zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Obowiązuje jedna zasada: film nie może trwać dłużej, niż 60 sekund.
Audio
  • Jednominutówki. Ile kina zmieści się w minucie? (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Myvisuals/Shutterstock

Co można zrobić w minutę? Do głowy przychodzą nam takie czynności, jak wysłanie wiadomości czy zaparzenie herbaty. Statystyki pokazują, że Anglicy w ciągu 60 sekund wypijają jej aż 114 583 filiżanek. Ale czy tyle czasu wystarczy, żeby opowiedzieć w kinie ciekawą historię? Organizatorzy Festiwalu Filmów Jednominutowych w Gdańsku po raz 14. przekonują, że tak. 

- Zobaczymy tu cały przekrój gatunkowy. Od horrorów i filmów sci-fi, po zupełnie poważne treści. Zdarzały się już filmy pokazujące proces ludzkiego życia, zarówno wątki komediowe jak i dramatyczne - wyliczał Bartosz Filip, współorganizator festiwalu. Płaszczyznę dyskusji znajdą tu też filmowi opowiadacze, bo po raz pierwszy, w ramach tej odsłony imprezy rusza "Total recall" - Międzynarodowy Festiwal Renarracji Filmów. 

Oprócz bogatego menu filmowego goście festiwalu będą mieli okazję spotkać się również z twórcami filmowymi (m.in. reżyserem Bartoszem Kruhlikiem) i internetowymi Dawidem Adamkiem i Agnieszką Pisarek z kanału "Sfilmowani". O programie opowiadał współorganizator imprezy Bartosz Filip. Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Bartosz Filip (współorganizator Festiwal Filmów Jednominutowych - Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku)

Data emisji: 8.10.2019

Godzina emisji: 10.30

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Berlinale 2019. Uczucia są polityczne, a świat egoistyczny

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 14:50
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie zalicza się do najważniejszych tego typu imprez na świecie. - W Berlinale Palast na placu Poczdamskim nie milkną dyskusje o kinie, w tym także o najnowszym filmie Fatiha Akina - relacjonuje Beata Kwiatkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Product placement czy reklama natywna? Co kupujemy po wyjściu z kina?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 15:56
Product placement w filmach i serialach to bardzo popularna forma reklamy. Kinowe hity, czy telewizyjne serie są wdzięcznym tłem promocji rozmaitych usług i produktów. Na całym świecie znani bohaterowie używają sprzętów, lub zajadają się produktami, które później możemy dostać w sklepach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Między morzem a oceanem", "To: Rozdział 2", "Ból i blask". Premiery filmowe poleca Maciej Kędziora

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 12:44
- Mam pewien problem z twórczością Pedro Almodóvara. Jego ostatnie filmy - "Julietta" i "Przelotni kochankowie" nie przypadły mi do gustu. "Ból i blask" można jednak z całą pewnością nazwać arcydziełem - mówił redaktor portalu Filmawka.pl Maciej Kędziora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sukcesja", "The OA", "Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently’ego". Seriale poleca Kaja Klimek

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 21:29
Po dwóch sezonach z platformy Netflix znika serial "The OA". To serial z ganunktu fantasy, którego fabuła skupia się wokół postaci granej przez Brit Marling, która jest również pomysłodawczynią i współscenarzystką serii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery tygodnia. "Historyczny bryk", "ciepła satyra" i "inspirowana Lemem opowieść o relacji"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:20
Na ekranach polskich kin możemy już oglądać "Piłsudskiego" Michała Rosy, kontynuację serialu "Downton Abbey" i "Głos Pana". 
rozwiń zwiń