Prezenty zrób własnoręcznie. Na WZORACH wydziergaj czapkę

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2019 12:40
- Często zapominamy o radości dawania i o tym co, jest najważniejsze w prezentach - mówi Anna Idulska, organizatorka WZORów. - Nie musimy wcale chodzić po sklepach, biegać, szukać. Można usiąść wcześniej i zrobić. Taki prezent ma dużą wartość - dodaje. 
Audio
  • Anna Indulska zaprasza na przeróżne warsztaty prezentowe organizowane w ramach Targów Designu WZORY (Stacja Kultura/Czwórka)
Anna Indulska
Anna IndulskaFoto: Czwórka/Karina Terzoni

- Odkąd mam dziecko chcę prezentom poświęcić więcej czasu. Pewnego dnia zrobiłam tipi - opowiada gość Kasi Dydo. - Własnoręcznie zrobione prezenty zapadają nam w pamięć, dlatego namawiamy, żeby usiąść nad prezentem - dodaje. 

Jak się okazuje własnoręczne prezenty można też zrobić na ostatnią chwilę, a mianowicie w ostatni weekend przed świętami. W warszawskim Domu Towarowym Braci Jabłkowskich odbędzie się wydarzenie WZORY na Gwiazdkę, podczas którego zadbano o liczne stanowiska warsztatowe. 

Anna Indulska zauważa, że dziś dużo czasu spędzamy ze smartfonami w dłoniach, a kiedyś ten czas poświęcaliśmy na robótki. Do powrotu do dawnych czasów namawia na WZORACH, bo wie, że każdy może takie prezenty wykonać. Mogą to być ozdobne ceramiczne magnesy, czy świąteczny wieniec na stół czy na drzwi wykonany pod okiem florystki. Dużym zainteresowaniem cieszą się też warsztaty robienia czapki na drutach. Czy każdy umie ją wykonać? Jak z WZORAMI łączy się recykling? O tym m.in. w nagraniu rozmowy ze studia. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Indulska (organizatorka Wzorów na gwiazdkę)

Data emisji: 16.12.2019

Godzina emisji: 10.17

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Żywy prezent. Nie kupuj zwierząt pod choinkę

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 16:16
Każdego roku w okresie świątecznym, mimo apeli ze strony organizacji chroniących prawa zwierząt, w wielu domach "pod choinką" pojawi się szczeniak, kot, albo inne zwierzątko domowe. Dlaczego należy zrezygnować z takiego pomysłu na prezent?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń