Obywatel Miłość. Film dla fanów prawdziwej miłości

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 13:34
Bruno Ciechowski od lat dba o pamięć o ojcu. Dziś stara się zebrać fundusze na to, by "Obywatel Miłość", film o Grzegorzu Ciechowskim, mógł być wydany na DVD. 
Audio
  • Bruno Ciechowski opowiada o filmie "Obywatel Miłość" (Stacja Kultura/Czwórka)
Wojciech Skrobiszewski i Bruno Ciechowski
Wojciech Skrobiszewski i Bruno CiechowskiFoto: archiwum prywatne B. Ciechowskiego

"Obywatel Miłość" to bardzo osobisty i emocjonalny obraz o wielkim uczuciu, które narodziło się i trwało na przekór przeciwnościom. Główną bohaterką jest Anna Skrobiszewska, która opowiada o życiu z Grzegorzem Ciechowskim.


ciechowski klich narodowe słuchanie 1200.jpg
Ciechowski, Klich i wiersze wpisane w muzykę

Żona Grzegorza Ciechowskiego przeprowadza nas przez pełen emocji i napięć czas związku z artystą. "Obywatel Miłość" prezentuje mnóstwo niepublikowanych dotąd materiałów archiwalnych. Bruno Ciechowski przyznaje, że zał historie opowiedziane w filmie, jednak dopiero obraz pomógł mu je uporządkować. 

- Film powstał już rok temu i miał dość intensywne tournée po kinach. Zagraliśmy ponad 100 projekcji tego filmu - wspomina rozmówca Damiana Sikorskiego. - Jest to taka historia bardzo rodzinna, bardzo intymna. To monolog mojej mamy, w którym opowiada historię swoja i Grzegorza od momentu, w którym się poznali, do śmierci taty - dodaje.  

"Obywatel Miłość" to pełna historia, która mówi nie tylko o miłości, ale o tekstach taty, o jego życiu prywatnym, pokazuje jakim był mężczyzną domu, ojcem. To inne spojrzenie na Grzegorza Ciechowskiego Bruno Ciechowski


Symbolicznym motywem w tym filmie jest Nowy Jork. Miejsce, w którym Grzegorz Ciechowski oświadczył się Annie i gdzie spłodzili córkę. - Pokazuje też teksty, jakie wtedy pisał tata dla mojej mamy - wyjaśnia syn Obywatela GC. 


Widzowie "Obywatela Miłość" poznają Grzegorza Ciechowskiego w nieznanym świetle. Co ciekawe, film został wyreżyserowany przez Wojciecha Skrobiszewskiego, obecnego męża wdowy po Grzegorzu Ciechowskim. - Moja mama powiedziała, że nikomu innemu nie opowie tej historii. Gdy Wojtek się uparł, że ona musi to opowiedzieć, to też sam nie miał wyboru - podkreśla Bruno Ciechowski. - Zrobił bardzo dobrze ten film. Oddaję mu honor. To film dla fanów prawdziwej miłości - dodaje. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

#annaskrobiszewska #grzegorzciechowski #obywatelmilosc #obywatelgc #obywatelmiłość #filmpolski #obywatelgc

Post udostępniony przez Obywatel Miłość (@obywatelmilosc)

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 27.02.2020

Godzina emisji: 10:16

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ciechowski, Klich i wiersze wpisane w muzykę

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 15:53
- To duża sztuka, wziąć piękną i szlachetną materię i nie zepsuć jej, a nawet troszkę do niej dołożyć i stworzyć nową jakość - tłumaczy Kasia Klich, która wydała niedawno album z poezją Wisławy Szymborskiej zaśpiewaną w języku angielskim "Stubbornly Absent Commemoration - A Tribute to Wisława Szymborska".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hans Zimmer - kompozytor muzyki filmowej jak gwiazda popu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 16:00
"The World of Hans Zimmer" - projekt, którego kuratorem jest Hans Zimmer - pojawi się w Polsce. - To jeden z najwybitniejszych kompozytorów filmowych w historii i jedna z największych gwiazd muzyki pop - przekonuje dziennikarz muzyczny Grzegorz Dąbrowski.
rozwiń zwiń