Roma Gąsiorowska rusza z nowym projektem - studia dla menagerów

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 11:42
Aktorka Roma Gąsiorowska właśnie planuje utworzenie nowego kierunku studiów podyplomowych - menagera sektora kreatywnego. - Chcemy, by nasi studenci doświadczyli "drogi" - poznali siebie, by dowiedzieli się, co jest ich atutem i w jakiej branży artystycznej mogą i chcą się realizować - tłumaczyła w Czwórce. 
Roma Gąsiorowska
Roma GąsiorowskaFoto: Czwórka/Mateusz Kulik

księgarnia_1200.jpg
Gratka dla miłośników literatury - zbliża się Noc Księgarń 2020

Uznana aktorka teatralna i filmowa to także reżyser, producent, projektantka mody, manager kultury i coach. Teraz Roma Gąsiorowska, poza tym, że gra w filmie "Rój", znów realizuje się na polu edukacji. W swojej, działającej od siedmiu lat, szkole aktorskiej AktoRstudio przygotowuje kolejne kursy i warsztaty dla młodzieży, dorosłych i profesjonalistów, a w ramach rozbudowy domu produkcyjnego W-arte nawiązała współpracę z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy, aby stworzyć nowy kierunek studiów podyplomowych - manager sektora kreatywnego.

Posłuchaj
19:51 2020_09_22_PR4_roma gąsiorowska.mp3 Roma Gąsiorowska o swojej filozofii życia, nowych projektach edukacyjnych i filmowych wyzwaniach (Stacja Kultura/Czwórka)

katowice rynek 1200.jpg
Open The Door, VI Katowicka Noc Galerii czy Ars Independent Festival?

- Ten kierunek powstaje z potrzeby zmieniającego się rynku. Wszystkie zawody, które można wrzucić do sektora kreatywnego zmieniają dynamikę. Twórcy mają coraz wyżej postawioną poprzeczkę, jeśli chodzi o kontakt z odbiorcami i budowanie marki osobistej. To reżyserzy, muzycy, aktorzy, i ludzie, którzy są wokół nich, czyli wizażyści czy fryzjerzy - wymieniała aktorka. - Zawód menagera także jest więc dziś inny niż jeszcze kilka lat temu. Mamy w tej branży nowe specjalizacje, a to, co najczęściej przekazuje się przyszłym menagerom na studiach jest już mało aktualne - tłumaczyła. - Chcemy więc kształcić menagerów - specjalistów, np. zajmujących się wyłącznie mediami, ale i takich, którzy pomogą budować markę osobistą. Do każdej ze specjalizacji potrzebne są inne cechy, bo inna jest dynamika pracy. 

Czytaj także:


W Czwórce Roma Gąsiorowska opowiadała też o swojej koncepcji życia. - Bardzo dużo moich aktywności to multiplikacja energii, którą sama generuję. Moja doba ma 24 godziny, ale czas to pojęcie względne. Jeśli projekt jest dla mnie ważny, czas gęstnieje, przyspiesza, a kosmos sprzyja temu, by cel został zrealizowany - tłumaczyła Roma Gąsiorowska. - Choć planuję swoją rzeczywistość i mam konkretne wizje nie trzymam się ich kurczowo, jestem elastyczna i to jest klucz do tego, by żyć spokojnie, choć szybko. Lockdown nastąpił niespodziewanie, ale ja akceptuję rzeczywistość i próbuję się dostosować do tego, co ona mi daje. Dlatego w tym czasie próbowałam się koncentrować na "tu i teraz", a nauczanie w mojej szkole przeniosłam w tryb online. Dopinałam też projekty, które przed pandemią zdążyłam rozpocząć. To był więc owocny czas, nie zwolniłam tempa.  

Posłuchaj także:

 
***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Roma Gąsiorowska 

Data emisji: 22.09.2020

Godzina emisji: 11.15

kd

Czytaj także

Roma Gąsiorowska i jej życie nieaktorskie

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 11:27
Nowy projekt aktorki W-arte! Open Art Space to miejsce, które połączy w sobie bistro ze sceną, klub i szkołę aktorską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roma Gąsiorowska: nie robię niczego na siłę

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 12:00
- Mam mnóstwo pomysłów w szufladzie. Kiedy tylko zakiełkuje mi w głowie jakaś myśl, spisują ją i odkładam na później. Nie robię nic na siłę. Raczej szukam takich okoliczności, które dają przestrzeń do realizacji projektów - opowiada Roma Gąsiorowska.
rozwiń zwiń