Kultura online. W sieci podglądamy Billie Eilish, Anyę Taylor-Joy i Marcina Dorocińskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 14:51
Pandemia zamknęła nas w domach. Z kulturalnych wydarzeń korzystamy w sieci. Koncerty online, platformy streamingowe cieszą się naszą uwagą. W media społecznościowe też zerkamy chętniej. Z tej formy komunikacji z fanami korzystają też gwiazdy muzyki i świata seriali. 
Billie Eilish na festiwalu iHeartRadio Music Festival w Las Vegas w 2019 roku
Billie Eilish na festiwalu iHeartRadio Music Festival w Las Vegas w 2019 roku Foto: Debby Wong/Shutterstock.com

kino_shutter_1200_ Mr.Music.jpg
Polka scenografem najlepszego horroru roku

Billie Eilish zaskoczyła fanów nowym teledyskiem. Mówi się, że biega po centrum handlowym i kradnie pączki.


Posłuchaj
08:33 czwórka stacja kultura 19.11.2020 instakultura.mp3 Co się dzieje w mediach społecznościowych Billie Eilish, Anyę Taylor-Joy i Marcina Dorocińskiego (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Eilish to gwiazda młodego pokolenia, jej muzyka słuchana jest przez miliony fanów na całym świecie. Pomimo młodego wieku artystka zdobyła już wiele prestiżowych nagród, a nawet nagrała piosenkę do najnowszego filmu o Jamesie Bondzie, na którego premierę cały czas czekamy. Teraz zaskoczyła fanów nowym teledyskiem do piosenki "Therefore I Am".

Billie Eilish - Therefore I Am (Official Music Video)/Billie Eilish

Od jednej z najmłodszych gwiazd muzyki na świecie dostaliśmy klip nakręcony z ręki, telefonem komórkowym. Billie Eilish wykorzystała sytuację pandemii w swoim najnowszym klipie: zrezygnowała z ogromnej ekipy filmowej, kręcąc teledysk telefonem, a na scenerię wybierając opustoszałe centrum handlowe. 

- Pięciokrotna laureatka Nagrody Grammy kilka dni temu zaprezentowała w sieci nowy teledysk. Klip reżyserowany przez samą gwiazdę - mówi Ewa Różalska z YouTube Polska. - Pod koniec marca zeszłego roku artystka wydała pierwszy album studyjny. Jej nowy singiel ma imponujący wynik na YouTube. Od 12 listopada, kiedy został opublikowany, wyświetlono go ponad 20 milionów razy. To bardzo kreatywna i wyjątkowa artystka - dodaje. 


shutterstock M-SUR film serial 1200.jpg
"Miłość i anarchia" oraz "Branża". Serialowe polecenia od Kai Klimek


O jednej z najnowszych produkcji jednej z platform streamingowych "Gambit Królowej" ("The Queen's Gambit") też jest głośno w sieci. To opowieść o Beth Harmon, wybitnej szachistce, ale też o problemach społecznych, nierówności społecznej kobiet czy uzależnieniu. W rolę główną wcieliła się Anya Taylor-Joy, która na swoim profilu na Instagramie pisze: "Nie potrafię wyrazić, jak jestem głęboko wzruszona reakcją na "The Queen's Gambit". Dziękuję za miłość, którą okazaliście Beth. Wybraliśmy się razem w tak niesamowitą podróż, zapakowaliście się ze mną. Wysyłam miłość i uzdrowienie do wszystkich, bądźcie bezpieczni".


Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Anya Joy (@anyataylorjoy)

W tym serialu jest też polski akcent. W rolę Vasilyja Borgova wcielił się Marcin Dorociński. Jednym ze zdjęć, jakie polski aktor opublikował na swoim Instagramie jest screen z postu Davida Beckaham. Słynny piłkarz i celebryta w swych "Relacjach" podzielił się zdjęciami z serialu, który ogląda, "The Queen's Gambit", na jednym z nich widniał Marcin Dorociński. 


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Aleksandra Jasińska

Data emisji: 19.11.2020

Godzina emisji: 11.36

pj

Czytaj także

Instakultura. Co warto śledzić w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 21:36
W dzisiejszych czasach sztukę znajdziemy nie tylko na ścianach muzeów i galerii. Ta z powodzeniem przenosi się do sieci, a artyści chętnie dzielą się swoimi pracami w mediach społecznościowych. Zaglądamy na Instagram w poszukiwaniu najciekawszych profili. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Azja, origami, "Parasite" i czerwony dywan, czyli Festiwal Pięciu Smaków

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 13:29
25 listopada ruszy internetowa odsłona festiwalu. Tym razem, zgodnie z dalekowschodnim kalendarzem lunarnym, patronuje jej Metalowy Szczur. 
rozwiń zwiń