#Igers - zakochaj się w swoim mieście

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 13:30
"Igers" to konta skupiające się na pokazywaniu najpiękniejszych i nieoczywistych miejsc danego miasta. Takie profile posiada wiele większych miast, m.in. Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Poznań, Kraków. Przypominają nam one, żeby docenić to, co najbliżej nas i często pokazują miejsca mniej znane i popularne.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Antonio Guillem

komunikator internet smartfon 1200.jpg
Komunikatory internetowe co o nas wiedzą?

Profile z serii #igers są współtworzone przez obserwatorów i wykorzystują ich zdjęcia, żeby zainteresować danym miejscem. Klimatyczne fotografie mogą zachwycić i być świetnym pomysłem na regularne poszerzanie podróżniczych list marzeń.


Posłuchaj
07:58 Czwórka/Stacja Kultura - instakultura 01.04.2021.mp3 Konta #Igers pokazują najpiękniejsze i nieoczywiste miejsca danego miasta (Stacja Kultura/Czwórka)

- "Igers" to skrót od "Instagramers" i jest używany w bardzo konkretnym celu - ma pokazać jakieś miejsce lub zjawisko z perspektywy użytkowników danej aplikacji. Stąd taka popularność #igers z dopiskiem miasta - mówi Aleksandra Zawadzka, dziennikarka ELLE. - Takie profile i hasztagi działają trochę jak przewodniki tworzone przez lokalsów, które zamiast najbardziej popularnych wśród turystów miejsc pokazują te mniej oczywiste, a nawet te dotąd nieodkryte.


shutterstocksłuchawki zajączek wielkanoc 1200.jpg
Wielkanoc w Czwórce - będzie muzycznie i nastrojowo

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez igerswarsaw (@igerswarsaw)

Czytaj także:

Najpopularniejsze z nich, będące często pokazem fotograficznego kunsztu, Instagram umieszcza na pierwszej stronie. Przez lata grupy "igers" powstawały w większych i mniejszych polskich miejscowościach. Prowadzenie społeczności mobilnych fotografów wymaga wiele czasu, a także wytrwałości. Niestety nie wszystkie grupy przetrwały, obecnie w Polsce działają m.in. te z Torunia, Wieliczki, Tychów, Chełmna, Świdnicy, Żywca i Śląska "Silezia". 

- Jednym z prężniej działających kont jest #igerwrocław, który obserwuje już ponad 28 tys. fanów. Na profil codziennie trafiają zdjęcia użytkowników, dzięki czemu pojawia się tzw. zdjęcie dnia - tłumaczy dziennikarka. - Sam tag jest niezwykle popularny. Tylko teraz jest tam ponad 398 tys. postów w formie zdjęć i filmów z Wrocławia.


Możemy tam zobaczyć zachody słońca, wrocławski Teatr Lalek, zachwycający architekturą Ostrów Tumski, migawki z wieczornego spaceru po Placu Wolności, czy słynną Cafe Panorama. To tylko kilka kadrów z przepastnej galerii. Co ciekawe profil #igerswrocław jest częścią międzynarodowej społeczności "igers", która od 10 lat skupia fanów Instagrama i fotograficznego zwiedzania własnej okolicy.

W całej Polsce istnieją lokalne społeczności, które spotykają się na bieżąco i organizują różnego rodzaju wydarzenia. Wystarczy dołączyć do grupy w danym mieście i obserwować profile w mediach społecznościowych, używając hasztagu z danego miasta lub ogólnego, #igerspoland. Pierwsza miejska grupa "igers" powstała w 2011 roku w Gdańsku, dziś jest ich ponad 20. Wystarczy zerknąć na wydarzenia organizowane przez polskie grupy instagramersów. Wszystkie informacje znajdziemy w... igerskalendarzu.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Aleksandra Opala

Data emisji: 01.04.2020

Godzina emisji: 11:39

aw

Czytaj także

"Fake Famous". Czy każdy może być sławny?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 13:20
Nick Bilton, twórca dokumentu "Fake Famous", postanowił przeprowadzić eksperyment społeczny i sprawdzić, czy uda mu się zamienić trzy przypadkowe osoby w influencerów. Swoim dokumentem obnaża prawdę o funkcjonowaniu mediów społecznościowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Peru - kolorowo, z hamakiem i ochroną

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 13:45
Domy w Peru przypominają te w Hiszpanii, ale mają też wiele cech spotykanych w Ameryce Południowej. Bardzo często drzwi otwiera portier, który pilnuje rodziny. Domy są kolorowe i wielorodzinne. Meblem niezbędnym zaś jest tutaj hamak. Dookoła świata szlakiem mieszkań sprawdzamy, jak mieszkają Peruwiańczycy.
rozwiń zwiń