Big Book Festival - zbliża się nowatorski festiwal literatury

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 21:30
Po raz dziewiąty Międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się w dniach 25-27 czerwca w Warszawie. - Na festiwalu gościć będziemy zacne grono wspaniałych twórców, są wśród nich reprezentanci różnych dziedzin literackich i gatunków - mówi dyrektorka festiwalu Anna Król.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/ ping198

W tym roku Międzynarodowy Duży Festiwal Czytania niesie wiarę w lepsze jutro. W ciągu trzech dni odbędzie się 40 wydarzeń, większość z nich stworzy okazję do bezpiecznego i bezpośredniego spotkania z pisarzami, artystami i czytelnikami, w wydarzeniu udział weźmie ponad 100 gości. 


Posłuchaj
17:01 Czwórka/Stacja Kultura - Big Book Festival 23.06.2021.mp3 Anna Król opowiada o Big Book Festival (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Festiwal odbywa się pod hasłem "Jeszcze będzie najpiękniej". - To hasło wymyślone kilka miesięcy temu z dnia na dzień staje się coraz prawdziwsze i bardziej adekwatne. Jest lato, ciepło, jest coraz lepiej, jeżeli chodzi o sytuację pandemiczną, więc mam wrażenie, że budzimy się do życia po dniach zastoju i marazmu - mówi gość audycji. - To hasło odnosi się oczywiście też do literatury i jestem przekonana, że nie tylko czas jest teraz sprzyjający, żeby myśleć o tym, żeby żyć chwilą i myśleć o przyszłości. Literatura zawsze była dla nas antidotum na trudną rzeczywistość. Z literatury czerpiemy to, co w danym momencie jest nam najbardziej potrzebne, czasem jest to optymizm, czasem radość, rozrywka, a czasem jest też trochę trudnych emocji. Myślę, że to wszystko zafundujemy naszym uczestnikom w tym roku.

  

shutterstock detektyw kryminał 1200.jpg
Polecamy książki. Veronica Roth i jej "Wybrańcy"

Czytaj także:

W programie m.in. premierowe prezentacje nowych książek, dyskusje o sprawach, którymi żyjemy, sześć wydarzeń specjalnych, czyli charakterystycznych dla Big Book Festival słuchowisk, perfomansów i spektakli prezentowanych tylko raz w przestrzeni miasta. Jak zdradza gość Czwórki, wydarzenia będą łącznikiem pomiędzy literaturą a teatrem.


 
Organizatorzy Big Book Festival przygotowali także 11 spotkań premierowych z książkami, które właśnie się ukazały lub będą miały premierę na festiwalu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Król (dyrektorka Big Book Festival)

Data emisji: 23.06.2020

Godzina emisji: 11:16

aw

Czytaj także

Wystawy online - Londyn, Sydney, Sztokholm

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 21:50
Kwiaty w Londynie, samotność w erze hiperłączności w Sydney i fotograficzny pop-art w Sztokholmie. Jak co tydzień Ada Janiszewska opowiada o najciekawszych ekspozycjach, które możemy zwiedzać wirtualnie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Atrakcje pod gołym niebiem - rusza projekt Plac Defilad

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 16:25
STUDIO teatrgaleria już po raz siódmy zaprasza na projekt Plac Defilad - cykl wakacyjnych imprez pod gołym niebem. Tegoroczny program to blisko 70 wydarzeń, w których można wziąć udział od czerwca do października.
rozwiń zwiń