"Oszustka" Janelle Brown. Thriller nie tylko dla millenialsów

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 11:58
"Oszustka" Janelle Brown to błyskotliwy "thriller epoki Instagrama". - To thriller dla młodzieży, ale nie tylko, o złudnej i "polukrowanej" rzeczywistości mediów społecznościowych - mówiła Kinga Michalska.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Kaspars Grinvalds/Shutterstock.com

shutterstock statek żagle 1200.jpg
Polecamy książki. "Demon i mroczna toń" Stuarta Turtona

Jak podkreślała gość Czwórki, książki z mediami społecznościowymi w tle to nowy trend w literaturze. - Są interesujące dla czytelników w różnym wieku, nie tylko dla millenialsów, ale stanowią także ostrzeżenie. Łączą dodatkowo różne gatunki literackie, w "Oszustce" mamy thriller psychologiczny, jakiś rodzaj moralitetu - opowiadał gość Czwórki.

Posłuchaj
08:26 czwórka michalska 2021_09_28-11-39-55.mp3 O książce Janelle Brown "Oszustka" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka) 

Główna bohaterka, Nina, wraz ze swoim narzeczonym okrada zepsutych bogaczy z ich kosztowności. Gdy postanawia zaaranżować swój ostatni skok, wybiera celebrytkę Vanessę Liebling i nie przypuszcza nawet, że sama wpadnie w koszmarną pułapkę. - To rodzaj współczesnych Robin Hoodów - mówiła Kinga Michalska. Jak tłumaczyła, autorka chciała tu pokazać, jak media społecznościowe budują nasz obecny świat. - Janelle Brown połączyła kreowanie głównych bohaterów z bardzo współczesnym procederem. Bo jeśli złodzieje chcą kogoś okraść, sprawdzają jego stan majątkowy właśnie w social mediach. I tutaj to się dzieje - podkreślała gość Czwórki.  

średniowieczne taniec 1200.jpg
Polecamy książki. Shin Kyung-Sook i jej "Dworska tancerka"

Czytaj także:

Janelle Brown to amerykańska dziennikarka i pisarka. - Studiowała literaturę angielską na uniwersytecie w Berkley. Dziś jej teksty czytać można w wielu czasopismach, ale wszystkie cztery książki, które dotychczas opublikowała stały się bestsellerami - opowiadała gość Czwórki. - Wśród nich jest "Oszustka", która ukazała się w ponad 20 krajach, a wkrótce ukaże się serial na podstawie tej książki. 

ZOBACZ WIĘCEJ Zło we mnie, czyli "Dziewczyna we mgle" Donato Carrisiego. Mówi Kinga Michalska >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 28.09.2021

Godzina emisji: 11.40

 kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki. Shin Kyung-Sook i jej "Dworska tancerka"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 12:00
 - Shin Kyung-Sook zabiera nas do przepięknego koreańskiego świata - mówiła Kinga Michalska w Czwórce. Jak opowiadała "Dworska tancerka" to nie tylko historia o miłości, ale także o poszukiwaniu własnej drogi i przełamywaniu kulturowych barier.  
rozwiń zwiń