Wystawy, warsztaty oraz immersja - co ciekawego w sztuce?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 15:00
W cyklu "Sztuka Młodych" Szymon Jaworski prezentuje dokonania młodych artystów. Tym razem odwiedzamy Łódź, Warszawę i Katowice. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/espeis

Posłuchaj
08:36 Czwórka/Stacja Kultura sztuka mlodych 21.10.2021.mp3 Co ciekawego w "Sztuce Młodych" opowiada Szymon Jaworski (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Stołeczna ASP podsumowuje rok akademicki 2020/2021 na Wydziale Grafiki. - Uczelnia przedstawia twórczość studentów z 39 pracowni i zajęć warsztatowych - mówi autor cyklu. - Na wystawie można zobaczyć ponad 800 ilustracji i filmów, a prace pokazują specyfikę i charakter zajęć prowadzonych na Wydziale Grafiki w Warszawie.

Źr. Facebook/ASP Warszawa

shutterstock Nowy Jork 1200.jpg
Rusz w trasę po galeriach Nowego Jorku, a potem chwyć za kredki

Z Warszawy przenosimy się do Łodzi. Monika Łuczak z tamtejszej ASP została laureatką konkursu "Fashion Business Game Changer". Nagrodą w tym konkursie są studia podyplomowe na kierunku Prawo i zarządzanie w sektorze mody i trzymiesięczny płatny staż w jednej z renomowanych agencji marketingowych w Europie. - Monika Łuczak została również laureatką Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego podczas 30. Konkursu im. Władysława Strzemińskiego, za minikolekcję ubiorów "Modern Geisha" - opowiada Szymon Jaworski. - Jej zdjęcia znalazły się na stronach portalu PhotoVogue redagowanego przez "Vogue Italia". Współpracowała również ze znanymi markami odzieżowymi. 

Źr. Facebook/ASP Katowice

W Katowicach ciekawa propozycja. Francusko-Niemiecka Rada Kultury (FNRK) i jej partnerzy, we współpracy z katowicką Akademią Sztuk Pięknych organizują warsztaty. Skierowane są one do młodych ludzi z Niemiec, Francji i Polski, którzy sami działają w dziedzinie kultury i sztuki lub są nią żywo zainteresowani. - Warsztaty odbywają się w Ministerstwie Kultury w Paryżu i są bezpłatne, a organizatorzy zapewniają pobyt - zaznacza rozmówca Kasi Dydo. - Sesje prowadzone będą po angielsku, jednak tłumaczone będą również na język polski. W dalszym ciągu można wysyłać zgłoszenia.

Czytaj także:

Miłą informacją jest, że absolwent Grafiki i Sztuki Mediów wrocławskiej ASP Bartłomiej Szlachcic znalazł się wśród wystawców w OASIS Immersion w Montrealu w Kanadzie. Artysta stworzył immersyjną prezentację "The quiet point", która dotyczy strefy komfortu i odnosi się do psychologii. W swojej prezentacji Bartłomiej Szlachcic zastanawia się, czy w przeciwieństwie do tego, co czasem radzą psychologowie, powinniśmy tę strefę opuszczać.


Źr. Facebook/OASIS Immersion

 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Szymon Jaworski

Data emisji: 21.10.2021

Godzina emisji: 11.15

aw

Czytaj także

Targowisko Sztuki - tam poznasz klienta i odpowiesz na dziwne pytania

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 14:36
- Targowisko Sztuki jako wydarzenie dla studentów jest dosyć wyjątkowe - Zuza Jankowska, absolwentka grafiki. - Często jest to pierwsza szansa na to, by sprzedać pracę i móc skontaktować się z odbiorcami - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W stronę światła. O twórczości Karoliny Halatek

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 15:40
Artystka wykorzystuje światło jako centralne medium w swoich pracach i tworzy doświadczalne przestrzenie site-specific, które łączą w sobie elementy wizualne, architektoniczne i rzeźbiarskie.
rozwiń zwiń