Polecamy książki: "Krzycz!" Goldy Moldavsky

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 11:58
To thriller młodzieżowy opowiadający o tajemniczym szkolnym klubie, którego członkowie organizują testy strachu. Z pozoru niewinna zabawa wymyka się spod kontroli.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Oleg Golovnev

shutterstock statek żagle 1200.jpg
Polecamy książki. "Demon i mroczna toń" Stuarta Turtona

- Historia zaczyna się, gdy nastolatka Rachel zaczyna chodzić do nowej szkoły w zamożnej dzielnicy Nowego Jorku. Trafia w towarzystwo, którego starała się unikać, bo to członkowie bardzo tajemniczego - z początku - klubu miłośników horrorów. Wspólnie oglądają zarówno filmy należące do klasyki gatunku, jak i te bardziej niszowe - tłumaczyła gość Czwórki. - Jednak klub organizuje testy strachu, w których uczestnicy muszą sprostać przeróżnym wyzwaniom. Podczas kolejnych prób coś wymyka się jednak spod kontroli, żarty stają się okrutne, a działalność klubu zaczyna wyglądać inaczej, niż pierwotnie Rachel to sobie wyobrażała - opowiadała gość Czwórki.

Posłuchaj
04:54 _PR4_AAC 2021_11_16-11-42-58.mp3 O książce "Krzycz!" Goldy Moldavsky opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka) 

pap Steven King 1200.jpg
Stephen King. Jak w karierze pomogły mu kobiety

Jak przekonywała Kinga Michalska, to powieść z elementami thrillera, horroru, ale także slashera. - To podgatunek, w którym liczba bohaterów zmniejsza się w tajemniczych okolicznościach - tłumaczyła gość Czwórki. - Doskonałymi przykładami są takie filmy jak "Halloween", "Walentynki" czy "Teksańska masakra piłą mechaniczną". W tej książce jest mnóstwo nawiązań do tego typu filmów, a wszelkie znane zasady horrorów, jak to, że nie rozdzielamy się w lesie, nie odłączamy się od grupy, gdy schodzimy do ciemnej piwnicy, stanowią tu podstawę przetrwania - mówiła gość Czwórki.  

Czytaj także:

"Krzycz!" to powieść młodej peruwiańskiej pisarki Goldy Moldavsky. - Choć w Polsce nie jest jeszcze znana, w Stanach Zjednoczonych jej książki stają się bestsellerami - podkreślała gość Czwórki. - Pisarka podkreśla dziś, że już od dziecka lubiła czytać horrory. Jak tłumaczy, ludzie po prostu lubią się bać, dlatego klimat grozy stara się przemycić w swoich powieściach - opowiadała Kinga Michalska. - Książka "Krzycz!" to odpowiedź na pytania o istotę strachu.

ZOBACZ WIĘCEJ Polecamy książki w Czwórce wraz z Kingą Michalską >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 16.11.2021

Godzina emisji: 11.40

 kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki. Shin Kyung-Sook i jej "Dworska tancerka"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 12:00
 - Shin Kyung-Sook zabiera nas do przepięknego koreańskiego świata - mówiła Kinga Michalska w Czwórce. Jak opowiadała "Dworska tancerka" to nie tylko historia o miłości, ale także o poszukiwaniu własnej drogi i przełamywaniu kulturowych barier.  
rozwiń zwiń