Muzyka alternatywna i dobra książka - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 09:52
Zaprosimy na AlterFest 2022, czyli muzyki alternatywnej w Mysłowicach - AlterFest 2022, powiemy także o książce Joela Dickera, "Zaginięcie Stephanie Mailer".
Kto zagra na AlterFesti 2022?
Kto zagra na AlterFesti 2022?Foto: Shutterstock.com/Anthony Mooney

Po godz. 10.15 tematem audycji będzie święto muzyki alternatywnej w Mysłowicach - AlterFest, a w studiu pojawi się Łukasz Prajer, twórca wydarzenia. Alterfest 2022 to dwie sceny, 10 koncertów i godziny alternatywnych brzmień. W tym roku muzyczna wizytówka miasta Mysłowice rozbrzmiewać będzie na terenie malowniczego Parku Słupna. Tegoroczna odsłona AlterFestu będzie dziesiątą w dorobku organizatorów, odbędzie się w ostatni weekend lipca i zaskoczy stałych bywalców festiwalu, jak i jego nowych uczestników. Zaproszono artystów, którzy grali już podczas poprzednich edycji festiwalu.

- AlterFest prezentuje różnorodne brzmienia, bo taka właśnie jest muzyka alternatywna - mówił w rozmowie z Czwórką twórca tego wydarzenia Łukasz Prajer w 2019 roku. 

Czytaj także:

Po godz. 10.35 zaprosimy na cykl "Manga i Anime z bliska". Poznamy historię jednej z najbardziej znanych kobiet, które tworzyły mangi. Machiko Hasegawa - jako pierwsza Japonka w 1964 roku rozpoczęła publikowanie odcinkowej mangi Sazae-san, co trwało do 1974, gdy zdecydowała się na przejście na emeryturę. Mangi Hasegawy sprzedały się w samej Japonii w 60 milionach egzemplarzy.

Tradycyjnie po godz. 11.15 zaprosimy na cykl muzyczny "Białe Kruki", a po godz. 11.40 Kinga Michalska opowie o książce szwajcarskiego pisarza Joela Dickera, autora bestselleru "Prawda o sprawie Harry'ego Queberta" z 2012 roku. Jego najnowsza powieść, "Zaginięcie Stephanie Mailer" to wciągający, trzymający w napięciu i świetnie skonstruowany thriller detektywistyczny. Tytułowa bohaterka to dociekliwa dziennikarka, która postanawia przeprowadzić własne śledztwo i rozwiązać zagadkę zbrodni sprzed lat. Wkrótce po ujawnieniu nowych faktów, sama tajemniczo znika.

***

Na "Stację Kultura" - we wtorek (19 lipca) o godz. 10.05 - zaprasza Kasia Dydo.

kd

Czytaj także

"Najgorsze wakacje ever". Co przeżył Adi Kowalski w Turcji?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2022 16:50
Wakacje rozpoczęte, a wraz z nimi mamy wiele planów i oczekiwań. Każdy na nie czeka i chce, żeby wakacyjny wyjazd był udany i niezapomniany. Niestety czasami w konfrontacji z rzeczywistością różnie to wygląda. "Najgorsze wakacje ever" mogą się zdarzyć każdemu. Sprawdzamy, które ze swoich letnich wojaży najgorzej wspomina Adi Kowalski, wokalista i aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje z pupilem. "Spraw, by dla niego lato też było frajdą"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2022 19:17
Niektórzy zabierają czworonogi na wakacje ze sobą, inni wolą zostawić pupila w domu, pod opieką bliskich lub zawożą swoich podopiecznych m.in. do specjalnego hotelu dla zwierząt. 
rozwiń zwiń