KIFF 2024 - międzynarodowy festiwal szansą, by zaistnieć w branży filmowej

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2024 18:09
Rusza czwarta edycja Kick-Off International Film Festival 2024 (KIFF 2024). KIFF to wydarzenie, które łączy w sobie kreatywność, emocje, narrację i różnorodność, tworząc niepowtarzalne doświadczenia filmowe. Jest szansą, by wejść do branży filmowej, opowiedzieć swoją historię. 
KIFF zaprasza do konkursu w różnych kategoriach filmowych, w tym filmów pełnometrażowych, krótkometrażowych, dokumentalnych, a także o tematyce tanecznej i LGBT+.
KIFF zaprasza do konkursu w różnych kategoriach filmowych, w tym filmów pełnometrażowych, krótkometrażowych, dokumentalnych, a także o tematyce tanecznej i LGBT+. Foto: shutterstock/nampix
  • 24 kwietnia wystartował Kick-Off International Film Festival 2024 (KIFF 2024).
  • Każdy może w nim wziąć udział, i amator, i profesjonalista. 
  • Filmy można zgłaszać w różnych kategoriach czasowych i tematycznych. 
  • Najlepszą dziesiątkę poznamy 24 października, a najlepszą trójkę jury wyłoni 24 listopada. 

Czwarta edycja KIFF rozpoczęła się 24 kwietnia - wystartował nabór do konkursów, a zwycięzców poznamy podczas ceremonii wręczenia nagród KIFF 24 listopada 2024 roku w Kinie Kultura w Warszawie. Wchodząc w swój czwarty rok działalności, festiwal nadal zaprasza do konkursu w różnych kategoriach filmowych, w tym filmów pełnometrażowych, krótkometrażowych, dokumentalnych, a także - po raz pierwszy - filmów o tematyce tanecznej i LGBT+. Osobna kategoria poświęcona jest muzyce filmowej. Festiwal jest otwarty - nie ma ograniczeń gatunkowych filmu czy związanych z techniką jego realizacji.

- To już czwarta odsłona naszego wydarzenia. Kick-Off to ma być dobry start, takie nasze popchnięcie, popilotowanie twórcy do świata filmu - mówi Anna Zoll, dyrektorka i współtwórczyni Kick-Off International Film Festival. - Jesteśmy takim festiwalem, wydarzeniem filmowym niezależnym, platformą dla osób, które jeszcze nie są w branży filmowej, ale marzą o stworzeniu swojego filmu. Gdy nie wiedzą, co i gdzie zgłosić, to my jesteśmy festiwalem idealnym. Mamy kategorie otwarte i tematyczne, każdy gatunek jest u nas mile widziany. 

Anna Zoll zwraca uwagę również na dwie kategorie czasowe. Do pierwszej z nich można zgłosić obrazy trwające od 3 do 30 minut, do drugiej te od 31 do 130 minut. 

- Mamy też 3 nowe kategorie tematyczne. Film można zgłosić na kategorię otwartą albo na tematyczną. Jedną z nich są filmy dokumentalne, druga kategoria kryje się pod hasłem LGBT+, a trzecia to Dance/Taniec  - wymienia gościni Adama Smolarka. - Mamy też konkurs muzyki filmowej, a Jan A.P. Kaczmarek jest członkiem naszego jury. 


Posłuchaj
07:05 czwórka stacja kultura 16.05.2024 kickoff 10.13.mp3 Do udziału w Kick-Off International Film Festival 2024 (KIFF 2024) zaprasza Anna Zoll (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Nabór do konkursów KIFF 2024 wystartował 24 kwietnia i potrwa do 24 września. - Chcemy dać szansę na wykorzystanie wakacji. Jeśli komuś coś fajnego w duszy gra, ma jakiś pomysł, historię, którą chce się podzielić, to niech będzie odważny, niech próbuje swoich sił - zaprasza dyrektorka KIFF 2024. - U nas nie da się nic stracić, a można zyskać. Film trzyminutowy można zrobić w tydzień, a niektórzy mówią, że nawet w dwa dni. 

Organizatorzy wydarzenia nie przywiązują uwagi do technicznych aspektów realizacji filmu, można nakręcić go smartfonem. Liczy się dla nich historia, która wciąga, niesie przesłanie do świata, pokazuje jakąś postać, sytuację. 

- Zapraszamy i amatorów, i profesjonalistów. Szczególnie młodych twórców ze szkół filmowych - podkreśla gościni Czwórki. - Ze zgłoszonych filmów ważni influencerzy filmowi wybierają pierwszą dziesiątkę. Ogłosimy ją 24 października. A na gali finałowej 24 listopada poznamy pierwszą trójkę. 

Skład jury tegorocznego festiwalu KIFF 2024 zostanie ogłoszony wkrótce, jednak już dziś Anna Zoll zdradza, że zasiądą w nim dwie osoby z Włoch. - To dlatego, że od 6 do 8 grudnia w Rzymie, w Galerii CANOVA22, odbędzie się prezentacja filmów, które zwyciężyły w tej, IV edycji festiwalu - zdradza. ***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Adam Smolarek

Gość: Anna Zoll (dyrektorka i współtwórczyni Kick-Off International Film Festival)

Data emisji: 16.05.2024

Godzina emisji: 10.13

pj/wmkor

Czytaj także

Piotr Pacek o filmie "Kos": kostiumowe kino zemsty

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 13:20
Występował w serialach "Gry rodzinne", "Sexify" i "Lipowo", teraz można go oglądać na dużym ekranie w najnowszym filmie Pawła Maślony. - Jestem ogromnym fanem filmu "Kos". I jako aktor, i jako widz - mówi Piotr Pacek. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Challengers". Zendaya w trójkącie na tenisowym korcie

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2024 13:40
- "Challengers" Luki Guadagnino to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku. Magnesem, który przyciąga widzów jest niewątpliwie Zendaya, ale pamiętajmy też o naszej tenisistce Idze Świątek, dzięki której ta dyscyplina sportu stała się znów popularna w Polsce - mówi krytyk Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń