Fisz: To jest nasz The Best Off lat 90.

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 14:28
Dziesięciolecie swojego fonograficznego istnienia Fisz i Emade uczcili płytą, na której złożyli hołd dekadzie, która ukształtowała ich muzycznie.
Audio

- Ten album pokazuje to, czego nasłuchaliśmy się w latach 90. – tak o krążku "Zwierzę bez nogi" mówił w Czwórce Bartosz Waglewski, znany lepiej jako Fisz. Swoim nowym longplayem muzyk kontynuuje opowieść rozpoczętą na wydanym przed trzema latami krążku "Heavi Metal": – Tam wspominałem lata 80., czyli czasy, kiedy słuchałem Slayera, Iron Maiden czy Sodom, na nowej płycie wspominam lata 90., czasy mojego liceum.

Fisz zdradził, w rozmowie z Kubą Kuklą i Kasią Dydo, że z tamtych lat najbardziej brakuje mu jego ulubionej muzyki i nośnika, z której jej słuchał.

- Wtedy zespoły takie jak Primus, Beastie Boys czy Nirvana, leciały w radio w normalnym czasie antenowym. Dziś muzyka radiowa i telewizyjna przede wszystkim nie może przeszkadzać. Strasznie tęsknię też za kasetą i tym, co robiła z dźwiękiem. Czasem wciągało, czasem jeden ślad przepuszczał drugi, ale brzmiało to fajnie i garażowo.

Właśnie takie brudne i kasetowe brzmienie lat 90. było tym, czego muzycy szukali przy pracy nad nowym albumem. O jego charakterze w dużej mierze zadecydowało spotkanie z DJ Epromem. – Zaprzyjaźniliśmy się podczas wspólnych występów, on ma niesamowitą wiedzę o tamtych czasach i przy okazji tęskni za nimi – mówił Fisz, gość "Stacji Kultura".

Więcej na temat płyty, i jak i promującego ją wideoklipu, w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

(bch)

Czytaj także

Fisz i Emade - „Heavi Metal”

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2008 09:12
Nowa płyta „Heavi Metal” to dzieło dość surowe, w dużej części zagrane na żywo, zrealizowane z lekko eksperymentalnym zacięciem przez Emade - producenta płyty. To także muzyczne wycieczki w okres pierwszych, syntetycznych płyt hiphopowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim Nowak

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2010 14:56
Zespół powstał w 2008 roku w składzie Michał Sobolewski, Bartek Waglewski, Piotr Waglewski. 14 maja ukaże się debiutancki album zatytułowany "Kim Nowak".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słynni muzycy w (niesławnych) grach komputerowych

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 14:00
W grze "Crysis 2" opowiadającej o epidemii pustoszącej Nowy Jork pojawia się głos rapera Fisza. Z Michaelem Jacksonem, Blues Brothers czy Shakin’ Stevensem można się spotkać w "cyberprzestrzeni" od kilkudziesięciu lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fisz i Emade pokazują "Zwierzę bez nogi"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 10:16
Pierwszy singiel albumu pod tym samym tytułem już w sieci. Zobacz, jak Fisz i Emade zmienili się, by go nagrać. Cała płyta już w listopadzie.
rozwiń zwiń