X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polak projektuje dla Franka Zappy

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 14:28
Paweł Ryżko jest młodym artystą, który jako swój środek wyrazu wybrał szablon. W tej technice wykonał okładkę do płyty swego ulubionego artysty - Franka Zappy.
Audio

Paweł Ryżko zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem szablonów. Jak sam przyznaje, woli zawracać uwagę na to, co przekazuje, a nie na to jak to robi.

- Moje pierwsze szablony to były koronki, po prostu sitodruki. Była to bardzo skomplikowana robota, która zajmowała mi kilka miesięcy - przyznaje Ryżko. - Zajmowałem się egzystencjalnymi tematami, np. problemem starości. To była próba pokazania, że ta technika nie jest toporna, że można z niej zrobić coś delikatnego i ulotnego. Wydaje mi się, że to mi się wtedy udało.
Ryżko stworzył cykl "Rola kobiet w społeczeństwie" - to seria prześmiewczych szablonów, które pokazują stereotypowe role kobiet. Na każdym z nich kobieta ma wąsy i tradycyjny zestaw akcesoriów. Niektóre z jego szablonów mają też użytkowe zastosowanie. Jeden z szablonów Pawła trafił na okładkę płyty Franka Zappy.
- Wszystko zaczęło się od festiwalu jazzowego w Żorach, dla którego Ryżko miał zrobić plakat. Ale artysta stwierdził, że woli projektować okładki i stworzył okładkę albumu swego ulubionego artysty Franka Zappy - opowiada Olga Mickiewicz, czwórkowa redaktorka.


Czytaj także: Człowiek, który wymyślił Ferrari California

Jak dalej potoczyły się losy tej okładki i który album Zappy zdobi szablon autorstwa Pawła Ryżko oraz z kim jeszcze współpracował Paweł dowiesz się słuchając audycji "Stacja Kultura".

Prace Pawła Ryżko można będzie oglądać od piątku w galerii V9 w Warszawie.
(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Film o Agacie Mróz - wyjątkowo trudny, bo prawdziwy

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2012 16:24
- Najtrudniejsza była scena, kiedy Agata, przygotowując się do przeszczepu, po porodzie, idzie i przed wejściem do izolatki żegna się ze swoją córką – opowiadała w Czwórce Olga Bołądź, odtwórczyni głównej roli w filmie "Nad życie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przewodniki nagrodzone, ale zagrożone

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 11:45
Książki podróżnicze i turystyczne to ważna sprawa dla każdego planującego dalszą lub bliższą wyprawę. Te najlepsze otrzymały Nagrodę Magellana, ale uwaga przewodnikom rośnie elektroniczna konkurencja!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta ze spalonym garnkiem i stemplem z kawy w tle

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 11:33
Justyna Chowaniak, to artystka, która zdecydowała się nagrywać swoje piosenki w domowym zaciszu i wypuszczać je na świat z pominięciem oficjalnych kanałów dystrybucji. O projekcie "Domowe Melodie" wokalistka opowiedziała w Czwórkowym "Poranku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po przeczytaniu połóż w miejscu publicznym

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 14:00
Już po raz dziewiąty w całej Polsce odbywa się Święto Wolnej Książki. Jej organizatorzy zachęcali w Czwórce do tego by nie magazynować książek, tylko puszczać je w obieg.
rozwiń zwiń