63 artystów przypomni o 63 warszawskich dniach

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 12:00
W Powstaniu Warszawskim walczyło tysiące osób. Wśród nich byli też artyści - malarze, aktorzy, piosenkarze, radiowcy, literaci. Streetartowcy z całej Polski przypomną o ich działalności.
Audio
  • Anna Bosiacka opowiada o projekcie "63 dni z życia Warszawy"
  • Koncert "Morowe Panny" - materiał Eweliny Grygiel

W tym roku Muzeum Powstania Warszawskiego jak zwykle przygotowuje różne atrakcje dla warszawiaków, by w ten sposób uczcić rocznicę Powstania Warszawskiego. Anna Bosiacka w czwórkowym studiu opowiadała o projekcie "63 dni z życia Warszawy".

- Do stolicy przyjadą artyści, streetartowcy z całej Polski - mówi Bosiacka. - W Warszawie na 400 metrach kwadratowych pokażą swoja wizję 63 artystów powstańczych. Chcą też pomóc tym warszawiakom, którzy nigdy nie robili graffiti, ale bardzo chcą nauczyć się tej sztuki.

- Projekt "63 dni z życia Warszawy" to projekt o powstańczych artystach. Znaleźliśmy 63 osoby, zajmujące się różnymi dziedzinami sztuki. Niektórych artystów znamy jak np. Fogga, a innych nie. Wiemy jak wyglądali, co robili, czasem zachowały się ich wspomnienia, a czasem znamy tylko pseudonim lub nazwisko. Często pozostał po nich ślad na zdjęciach lub w czyiś wspomnieniach - opowiada Bosiacka w rozmowie z Kasią Dydo i Kubą Kuklą.

Jeśli komuś nie udało się zgłosić do wspólnego malowania graffiti (obowiązywały internetowe zgłoszenia), może wziąć udział w grze miejskiej.
- 29 lipca w całej Warszawie pojawią się postacie powstańczych artystów. Zadaniem graczy będzie odnalezienie powiązań między nimi. Trzeba będzie odpowiedzieć na pytanie, kto razem tworzył grupę teatralną lub nadawał w radiu "Błyskawica" - zaprasza Anna Bosiacka.
Graffiti powstanie na rogu ulic Siedmiogrodzkiej i Karolkowej. Posłuchaj audycji "Stacja Kultura" i dowiedz się więcej o projekcie "63 dni z życia Warszawy".

Zapraszamy do serwisu specjalnego Polskiego Radia poświęconego Powstaniu Warszawskiemu.

Posłuchaj też materiału Eweliny Grygiel o koncercie "Morowe Panny", który odbędzie się 28 lipca o 20 w Parku Wolności w Warszawie. Zagrają na nim znakomite polskie artystki, a każda z nich muzycznie opowie słuchaczom swoją historię - posłuchaj nagrania "Poranka OnLine".

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Multimedialne widowisko w hołdzie powstańcom

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 07:40
W 68. rocznicę Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich zaprezentowany zostanie spektakl wokalno-choreograficzny "1944 - Miasto - 2012" oparty na twórczości Jacka Kaczmarskiego, Czesława Miłosza i Zygmunta Koniecznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Godzina "W". Oddaj hołd Powstańcom Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 12:53
Wystarczy na chwilę się zatrzymać - apeluje Muzeum Powstania Warszawskiego i zachęca do przyłączenia się do akcji w swoim spocie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Superdziewczyny zaśpiewają o Powstaniu

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 18:05
Wydawałoby się, że to męska rzecz.... Prawda jest taka, że kobiety wniosły w Powstanie Warszawskie znaczący wkład. A teraz same o tym opowiedzą podczas koncertu "Morowe panny". Głosami m.in. Haliny Mlynkowej i Mariki, które gościły w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kajakiem dla Powstańców

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2012 06:00
W "Co Was kręci?" zaprosiliśmy na szczególne obchody rocznicy Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń