X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Żeby napisać tę powieść, musiałem poszaleć na Facebooku"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 13:52
Jak "kciuk" może zmienić ludzkie życie i czy da się żyć poza siecią, to zagadnienia, które Piotr Czerwiński rozważa w książce "Pigułka wolności".
Audio
  • Piotr Czerwiński o książce "Pigułka wolności"

- "Pokolenie kciuka", to są ci wszyscy ludzie, którzy wznoszą swoje wirtualne kciuki na Facebooku w geście aprobaty – tłumaczył pisarz w "Stacji kultura". W książce "Pigułka wolności", Piotr Czerwiński opowiada historię Aleksa, nieudacznika, którego życie odmieniają właśnie "facebookowe lajki”.

Dysponujący dużą ilością wolnego czasu bohater, na wieść o planowanym zakazie publicznego puszczania wiatrów w Malawi, dla żartu, zakłada na Facebooku profil "Fart for Malawi" ("Pierdź dla Malawi"), który wkrótce czyni z niego wirtualnego celebrytę.

- Po 8 miesiącach od założenia Aleks loguje się tam ponownie i odkrywa, że ma 30 tysięcy wielbicieli – opowiadał w Czwórce gość Kasi Dydo i Kuby Kukli. Dla Czerwińskiego wątek ten staje się okazją do rozważań na temat wirtualnego świata, i tego jak wikła on nasze realne życie.

- Staram się zajmować bezstronne stanowisko, ani tego nie krytykuje, ani nie chwalę. Zostawiam decyzję wirtualnemu kciukowi czytelników – opowiadał.

Zdaniem pisarza portale społecznościowe, to przyszłość masowej komunikacji i świat, przed którym nie ma ucieczki. – Druk wkrótce zaniknie i przejdzie w domenę koneserów - prognozował.

Więcej na temat książki dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Smaczna opowieść o Toskanii

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 14:11
"Słodkie pieczone kasztany" to tytuł książki Aleksandry Seghi – Polki, która od kilkunastu lat mieszka w Toskanii. Autorka opowieści o kuchni i ludziach, którzy zamieszkują ten piękny region Włoch była gościem "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudna droga do "Jesteś Bogiem"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 07:00
Od napisania scenariusza do premiery filmu minęło 8 lat. Maciej Pisuk, scenarzysta filmu przyznaje, że praca nad "Jesteś Bogiem" przypominała trochę robienie filmu kostiumowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamila Łapicka: Andrzej nie był romantykiem

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 10:32
Podobno najbardziej wzruszała go piłka nożna i gdyby mógł wybierać, to zamiast aktorem zostałby piłkarzem. Tych i innych rewelacji można dowiedzieć się z książki "Łapa w łapę", będącej zapisem rozmów Andrzeja Łapickiego z żoną.
rozwiń zwiń