Punkowa dekonstrukcja języka i muzyki

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 15:00
Słucha ich Jerzy Skolimowski, chwali Ross Robinson, doceniają dziennikarze i publiczność. Choć "abcdefghijklmnoprstuwxyz" to ich pierwsza płyta Semantik Punk grają ze sobą od dawna.
Audio
  • Semantik Punk. Poznaj nową nadzieję polskiej sceny gitarowej

Jeśli człowiek odpowiedzialny za brzmienie m. in. Sepultury, Korna i Limp Bizkit pisze na Twitterze, że warto czegoś posłuchać to na pewno warto mu zaufać. Ostatnio Ross Robinson zachwalał chłopaków z Semantik Punk.
- Odwiedziliśmy go w studiu w Los Angeles, a w sumie nasza współpraca trwała dwa miesiące - opowiadają członkowie zespołu. - Trochę to przypominało operację na żywym organizmie. Były emocje miłe i niemiłe i generalnie dużo się działo. Mamy nadzieje, że to wszystko jest gdzieś na płycie, między dźwiękami.
Semantik Punk nie są debiutantami. Wcześniej występowali jako Moja Adrenalina. Pod nową nazwą wydali na razie jedną płytę, ale za to o bardzo intrygującym tytule "abcdefghijklmnoprstuwxyz". Album ukazał się 15 grudnia i dostał świetne recenzje: - Tematem płyty są język i tożsamość,, oraz umiejscowienie ich w czasie i w przestrzeni. Jeżeli rozluźnimy żelazny uścisk umysłu i języka to uzyskamy inną perspektywę. Znacznie bardziej uniwersalną.  
Dużo wcześniej talent muzyków docenił reżyser Jerzy Skolimowski, który dwie kompozycje Mojej Adrenaliny wykorzystał w ścieżce dźwiękowej do filmu "Essential Killing". Jako Semantik Punk grupa reprezentowała nasz kraj na festiwalu Eurosonic i zrobiła to, zdaniem obserwatorów, w imponującym stylu. Z zespołem rozmawiała Olga Mickiewicz. Nagranie dołączone jest do artykułu.   
kul

Czytaj także

"I Love You" zmusza ludzi do oświadczyn

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 17:30
Najbardziej zabawne show na Broadwayu wreszcie trafiło do Polski. Spektakl przygotował Teatr Buffo, a tytułowe "I Love You" pada w nim m. in. z ust Magdaleny Smalary i Rafała Królikowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Symboliczna i unikatowa wystawa w 150. rocznicę powstania styczniowego

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 14:20
"Zakuwana Polska" Matejki, bandera i żałobna biżuteria znalazły się na wystawie przygotowanej w 150. rocznicę powstania styczniowego. Ekspozycję zorganizowało Narodowe Centrum Kultury w warszawskiej Kordegardzie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Norwegia błękitna jest tylko na filmach

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 18:40
"Krzyk" Muncha, Droga Trolli i zapierający dech w piersiach Geirangerfjord. W cyklu podróżniczym Czwórka dała się uwieść norweskim klimatom.
rozwiń zwiń