X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sztuka inwestowania w sztukę: co jest najważniejsze?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 19:23
Do księgarń trafił właśnie "Przewodnik po galeriach sztuki. Sztuka inwestowania w sztukę". To trzeci tom wydawanej od 2004 roku książki, która stanowi podpowiedź, gdzie i czyje prace warto kupić. Autorka przewodnika zawitała do studia Czwórki.
Audio
  • Kama Zboralska o "Przewodniku po galeriach sztuki" (Stacja kultura/ Czwórka)
Jeden z obrazów Jerzego Nowosielskiego. Na kupnie obrazów malarza kolekcjonerzy mogli zarobić setki tysięcy
Jeden z obrazów Jerzego Nowosielskiego. Na kupnie obrazów malarza kolekcjonerzy mogli zarobić setki tysięcyFoto: fot. mat. policji

- Nie da się zagwarantować, że zarobimy na konkretnym obrazie. Najważniejsze w tego typu inwestycjach jest to, by on nam się podobał, bo przede wszystkim obcujemy ze sztuką. Dopiero czas weryfikuje czy prace danego autora zaczną zarabiać – tłumaczy w Czwórce Kama Zboralska.
"Przewodnik po galeriach sztuki. Sztuka inwestowania w Sztukę", to trzeci tom autorstwa zajmującej się tematyką sztuki dziennikarki Kamy Zboralskiej. Książka prezentuje ponad 70 polskich artystów oraz 37 czołowych galerii sztuki współczesnej, m.in. Starmach Galeria, Raster, Zderzak, Propaganda, Stefan Szydłowski, Bochenska Gallery, Artemis, LETO, Kolonie, Jan Fejkiel Gallery itd.
Wśród opisanych artystów są klasycy współczesności m.in. Jerzy Nowosielski, Henryk Stażewski, Wojciech Fangor, Stefan Gierowski oraz młodzi artyści, którzy odnoszą już pierwsze sukcesy, m.in. Michał Chudzicki, Radek Szlaga, Bartek Materka, Mariusz Tarkawian, Konrad Smoleński.
Książka jest podpowiedzą gdzie i czyje prace warto kupić. Podobnie jak w poprzednich tomach padają przykładowe ceny dzieł omówionych twórców. "Przewodnik po galeriach. Sztuka inwestowania w Sztukę", wszystkie jego części, powstał z myślą o wszystkich, którym sztuka jest bliska. Autorka przy każdej okazji powtarza, że inwestowanie w sztukę jest przede wszystkim inwestowaniem w siebie.

Autorka zauważa, że polski rynek sztuki ciągle raczkuje (szacuje się, że jego wartość stanowi 0,2 proc. wartości światowego), ale widać zwiastuny zmian na lepsze. Świadczą o tym choćby powstające galerie oraz fakt, że niektóre z nich biorą udział w ważnych zachodnich targach. Wzrasta też wartość sprzedanych dzieł.

Więcej na ten temat dowiesz się słuchając nagrania ze "Stacji Kultura".

sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztuka i duże pieniądze. Oto świat marszanda

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 16:50
Domy aukcyjne, licytacje, sztuka przez duże "S" i wielkie sumy - to świat, który znają nieliczni. Jego ważnym elementem są marszandzi, a o ich zawodzie opowiedział gość audycji "Pod Lupą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski wzór w Londynie i tania sztuka w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 10:40
Są młodzi, zdolni i czeka na nich świat. Polscy projektanci podbijają Londyn, a w Krakowie pokazują, jak robić sztukę bez pieniędzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak tworzyć kulturę w czasach kryzysu?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2012 06:00
Czy kultura rzeczywiście wymaga kolosalnych nakładów finansowych? Być może zamiast iść do kina, warto wziąć udział w darmowym, ulicznym święcie sztuki? - Staramy się robić wszystko jak najlepiej za jak najmniej – mówi Mateusz Telega ze Stowarzyszenia 16 Wersów. – Ale narzędzia, niezbędne do tworzenia kultury sporo kosztują. Nie da się tego robić za darmo.
rozwiń zwiń