"Światłoczuli" - wystawa Weroniki Kosińskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 13:31
Wystawa artystki przedstawia dziewięciu artystów w niezwykłych odsłonach. Motywem przewodnim wystawy jest światło dzienne - kapryśne, skrywające w sobie wszystkie żywioły i potrafiące wywołać postać na bardzo wiele sposobów. 
Audio
  • Weronika Kosińska o wystawie "Światłoczuli" (Stacja kultura/Czwórka)
Weronika Kosińska
Weronika KosińskaFoto: czwórka

 - Założeniem wystawy było sfotografowanie ludzi, którzy na co dzień mnie inspirują. Postaci fotografowałam w świetle dziennym, dlatego, że ma ono bardzo specyficzny charakter i jest w kontrze do błysku fleszy - mówiła pomysłodawczyni wystawy Weronika Kosińska.

Weronika Kosińska W sesjach fotograficznych gwiazdom najczęściej towarzyszą flesze. Chciałam pokazać bohaterów swoich zdjęć w naturalnym, bardziej intymnym świetle

Fotografka portretuje znane osoby ze świata kultury i sztuki. W odróżnieniu od zdjęć fashion jej prace wyróżniają się indywidualną stylistyką - Moje zdjęcia są bezkompromisowe. Od początku to moja wizja i mój pomysł, za nią podążają artyści, którzy ze mną współpracują - opowiadała w rozmowie z Kasią Dydo.

Wystawę "Światłoczuli" można oglądać do 6 listopada w galerii Rabbit Hole - Art Room w Warszawie. 

Czy fotografowi trudno jest pracować z naturalnym światłem? Kim są bohaterowie zdjęć artystki? Tego dowiecie się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Weronika Kosińska (fotografka, twórczyni wystawy "Światłoczuli")

Data emisji: 25.10.2017

Godzina emisji: 11.16

ac/kul


Czytaj także

Spuścizna Janusza Korczaka na Biennale w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 14:50
W tym roku w Pawilonie Polskim na Biennale w Wenecji, odwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszym projektem amerykańskiej artystki Sharon Lockhart. - Sharon od wielu lat współpracuje z Polską, a szczególnie fascynuje ją Janusz Korczak i jego filozofia - mówiła w Czwórce Hanna Wróblewska, dyrektorka Zachęty Narodowej Galerii Sztuki.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dawna Hiszpania w Warszawie. Gdzie ją znaleźć?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 16:00
Trudne do rozpoznania ujęcia z tłumnie dziś odwiedzanych przez turystów rejonów Madrytu, Malagi i Grenady, tajemnicze mury zespołu warownego w Alhambrze, Stare Miasto w Sewilli, a także sceny z życia codziennego mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego - to wszystko znajdziemy na wystawie w Fotoplastikonie Warszawskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Sztuka 6. Świeży głos w artystycznym świecie

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2017 12:00
W audycji "Stacja kultura" zajrzeliśmy do Liceum Plastycznego przy ul. Smoczej w Warszawie, gdzie zakończyła się czwarta edycja festiwalu Sztuka 6.
rozwiń zwiń