Skubas z krążkiem "Duch". "To płyta ponad obawami"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 14:14
"Duch", czyli trzeci album Skubasa, właśnie ujrzał światło dzienne. Płyta jest naszpikowana wrażliwością i pełna emocji. - Zrobiłem najlepszą płytę, jaką mogłem w tym momencie życia - mówił artysta w rozmowie z Czwórką. 
Skubas
Skubas Foto: Darek Kawka/Polskie Radio

natalia kukulska 1200.jpg
Natalia Kukulska powraca w towarzystwie Fryderyka Chopina

Na nowe wydawnictwo artysty musieliśmy czekać sześć lat, a "Duch" swoją premierę miał 23 października. - To, co w nowym albumie Skubasa czuć najbardziej, to właśnie tego tytułowego "ducha" - ocenił dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski. - Słychać, że ostatnie lata były dla Skubasa ważnym czasem, który poświęcił na przewartościowanie życiowych spraw. 

Posłuchaj
08:10 2020_10_28-11-33-15_PR4 Skubas.mp3 Skubas o nowej płycie "Duch", miłości do gór i życiowych przemianach (Stacja Kultura/Czwórka) 

W rozmowie z Czwórką Skubas przyznał, że choć wiele rzeczy mógłby dziś w "Duchu" zmienić, to "dobra płyta". - Najlepsza, na jaką było mnie teraz stać. Słuchałem jej wiele razy i ona mi "bardzo dobrze robi" - mówił Skubas.

Czytaj także:


Jak tłumaczył, ten krążek jest "ponad współczesnym dążeniem do kariery za wszelką cenę". - Dla mnie niekoniecznie największą wartość mają rzeczy popularne. Wolę te osobliwe, oryginalne. Dlatego, gdy skupiam się na moich dźwiękach, tekstach, kompozycjach i wszystkim, co jest istotne, to nie mam żadnych obaw. Nie lubię zaś sprawdzać ilości "lajków", czy potencjalnych hitów na krążku, bo wtedy zaczynam czuć niepokój - tłumaczył artysta. - Chciałbym oczywiście, by ta płyta dobrze się sprzedawała, ale tu najważniejszy jest ten aspekt emocji i intymności - mówił artysta. 

Krążek "Duch" to drugi, po "Wrzasku" krążek Skubasa. Usłyszymy tu znakomitych gości, na krążku Skubasa zagrali m.in. muzycy związani z grupą Lemon, zespołem Chłopcy kontra Basia, Bitaminą, Mrozem czy Lechem Janerką. Na płytę składa się 12 kompozycji, a wśród tekstów artysta ukrywa "to, co ulotne", opowiadając m.in. o górskich wędrówkach. - Wróciłem do gór, choć miłość do nich była we mnie zawsze - mówił Skubas. - Góry wyłuszczają to, co jest w nas niepotrzebne. Wiążą się w wysiłkiem, ale też ciszą, spokojem, oderwaniem się od codzienności i pędu. To właśnie tam następuje zderzenie z siłą wyższą - tłumaczył wokalista. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Data emisji: 28.10.2020

Godzina emisji: 10.30

kd

Czytaj także

Adam Wolski o 30-leciu Golden Life: nowe płyty i mnóstwo koncertów

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 10:00
Golden Life powstali w 1987 roku, a ich płytowy debiut miał miejsce już cztery lata później. Do dziś elektroniczna muzyka tej grupy przypada do gustu publiczności i cieszy się uznaniem dziennikarzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sara Kordowska - tworzy nową muzykę i poszukuje Nieprzeciętnych 2020

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 12:05
Sara Kordowska doświadczenie wokalne zdobywała m.in. u boku takich artystów jak: Paulina Przybysz, Mieczysław Szcześniak, czy Katarzyna Wilk. Po płycie "Wszystko i nic" wydanej z Czwórką, właśnie pisze numery na nowy krążek. Zasiada także w kapitule plebiscytu "Nieprzeciętni 2020".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Klaudia Daliva: zamiast idoli wolę mieć muzycznych mentorów

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 18:06
Kiedyś grała na ulicach, dziś ma do dyspozycji sceny w salach koncertowych i klubach. Klaudia Daliva zagościła na antenie Czwórki z nowym numerem "Wiosna" i opowiedziała o swojej drodze do kariery i planach zawodowych.
rozwiń zwiń