X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mówiąc inaczej w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 13:33
Paulina Mikuła prowadzi na Youtube kanał "Mówiąc inaczej" - program o tym, jak poprawnie posługiwać się językiem polskim. Ma blisko 75 tysięcy subskrybentów i zyskała miano "prof. Miodka w spódnicy".
Audio
  • Profil Pauliny "Mówiąc inaczej" ma na YouTube prawie 75 tys. subskrybentów (Czwórka/Poranek OnLine)
Paulina Mikuła, Michał Migała, Mariusz Infulecki
Paulina Mikuła, Michał Migała, Mariusz InfuleckiFoto: Facebook - Czwórka

- Zaczęłam ten projekt, ponieważ w pewnym momencie życia miałam dość odtwórczą pracę, grzebałam głównie w arkuszach kalkulacyjnych. Zawsze jednak lubiłam obcowanie z kamerą, zarówno jako osoba wypowiadająca się, jak i ta, stojąca po drugiej stronie. Obserwowałam dokonania youtuberów i trochę im zazdrościłam. Za namową znajomych zdecydowałam się spróbować - wspominała w "Poranku OnLine" Paulina. Okazało się, że pomysł na vloga poświęconego językowi polskiemu nie był jej autorskim, ale podpowiedzią od jednego ze znajomych.

Zapytana przez Michała Migałę o to, czy uroda pomaga w pracy vlogerki, Mikuła nie zaprzeczyła. - Pomaga, na pewno. Zdarza mi się otrzymywać wyrazy sympatii. Wielu panów wysyła wiadomości z propozycją umówienia się na kawę albo spotkanie. Wszystkim jednak odmawiam, bo właściwie nie mam czasu wolnego - oznajmiła.

Dla Pauliny nie ma tematów tabu. Jakie błędy szczególnie lubi poprawiać i jak chce rozwijać swoją językową pasję, dowiecie się z nagrania "Poranka OnLine" .

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Remi Gaillard: gwiazda ery YouTube

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 15:30
39-letni figlarz z francuskiego Montpellier Remi Gaillard to jeden z bohaterów współczesnej popkultury. Lada dzień na ekrany kin trafi "What The Fuck?", pełnometrażowy film, w którym gra główną rolę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jerzy Bralczyk: za językiem kryje się cały świat

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 14:00
Trzej językoznawcy: prof. Jerzy Bralczyk, prof. Jan Miodek i prof. Andrzej Markowski, znani popularyzatorzy kultury języka polskiego, postanowili stworzyć książkę, w której czuje się miłość, przywiązanie i ogromny szacunek do niego. Tak powstała publikacja "Wszystko zależy od przyimka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubóstwo językowe Polaków. Nasza mowa ojczysta powoli umiera?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 08:00
Znajomość języków obcych to dziś norma. Problem pojawia się jednak, gdy przyjdzie nam mówić po polsku. Okazuje się, że słownik przeciętnego Polaka jest bardzo ubogi, a słów, które znamy, nie zawsze potrafimy właściwie używać.
rozwiń zwiń